Premiéry dle žánrů

SEZONA 1917/1918

Opera
Jaroslav Křička - Hipolyta (Národní divadlo od 10.10.1917 do 21.02.1918)
Josef Bohuslav Foerster - Eva (Národní divadlo od 25.11.1917 do 10.05.1926)
Ludwig van Beethoven - Fidelio (Národní divadlo od 09.12.1917 do 28.06.1919)
Antonín Dvořák - Dimitrij (Národní divadlo od 12.01.1918 do 27.04.1918)
Emanuel Chvála - Záboj (Národní divadlo od 09.03.1918 do 13.12.1918)
Gustave Charpentier - Louisa (Národní divadlo od 13.04.1918 do 15.01.1919)
Antonín Dvořák - Šelma sedlák (Národní divadlo od 05.05.1918 do 01.06.1918)
Antonín Dvořák - Čert a Káča (Národní divadlo od 07.06.1918 do 05.01.1927)
Činohra
František Ferdinand Šamberk - Jedenácté přikázání (Národní divadlo od 15.08.1917 do 12.12.1920)
George Bernard Shaw - Domácí pán (Národní divadlo od 20.08.1917 do 10.10.1917)
Alois Jirásek - Kolébka (Národní divadlo od 22.08.1917 do 06.12.1919)
Gabriela Preissová - Gazdina roba (Národní divadlo od 07.09.1917 do 12.06.1918)
Alfred de Musset - Se srdcem divno hrát (Národní divadlo od 19.09.1917 do 08.09.1919)
Jaroslav Hilbert - Hnízdo v bouři (Národní divadlo od 30.09.1917 do 15.09.1918)
Ivo Vojnović - Dubrovnická trilogie (Národní divadlo od 14.10.1917 do 17.01.1924)
Ladislav Stroupežnický - Tři staročeské veselohry (Národní divadlo od 26.10.1917 do 05.12.1918)
Alois Jirásek - Otec (Národní divadlo od 19.11.1917 do 29.10.1921)
Jan Bartoš - Souboj (Národní divadlo od 29.11.1917 do 10.12.1917)
Viktor Dyk - Revoluční trilogie (Národní divadlo od 13.12.1917 do 14.04.1918)
Josef Kajetán Tyl - Slepý mládenec (Národní divadlo od 24.01.1918 do 04.05.1918)
William Somerset Maugham - Paní stará (Národní divadlo od 10.02.1918 do 22.01.1919)
Henrik Ibsen - Strašidla (Národní divadlo od 14.02.1918 do 20.04.1921)
Jaroslav Vrchlický - Drahomíra (Národní divadlo od 19.02.1918 do 14.12.1918)
Svatopluk Čech - Ve stínu lípy (Národní divadlo od 24.02.1918 do 29.09.1918)
Emanuel Bozděch - Jenerál bez vojska (Národní divadlo od 04.03.1918 do 05.05.1921)
Jaroslav Maria - Torquato Tasso (Národní divadlo od 15.03.1918 do 30.06.1918)
Václav Kliment Klicpera - Divotvorný klobouk (Národní divadlo od 27.03.1918 do 15.08.1918)
Bohumil Adámek - Salomena (Národní divadlo od 16.04.1918 do 05.10.1918)
Otokar Fischer - Přemyslovci (Národní divadlo od 26.04.1918 do 21.06.1919)
Václav Kliment Klicpera - Veselohra na mostě (Národní divadlo od 03.05.1918 do 27.12.1918)
František Věnceslav Jeřábek - Služebník svého pána (Národní divadlo od 11.05.1918 do 05.03.1920)
Emanuel Bozděch - Zkouška státníkova (Národní divadlo od 21.05.1918 do 20.09.1918)
Julius Zeyer - Radúz a Mahulena (Národní divadlo od 26.05.1918 do 02.09.1918)
Josef Jiří Kolár - Pražský žid (Národní divadlo od 01.06.1918 do 04.06.1919)
Jiří Mahen - Mrtvé moře (Národní divadlo od 20.06.1918 do 09.10.1918)
Viktor Dyk - Posel (Národní divadlo od 26.06.1918 do 07.11.1921)
František Ferdinand Šamberk - Jedenácté přikázání (Národní divadlo od 03.07.1918 do 03.07.1918)
Balet
Léo Delibes - Coppelia (Národní divadlo od 16.09.1917 do 11.03.1939)
Ernö Dohnányi - Závoj Pierotčin (Národní divadlo od 23.03.1918 do 26.08.1918)
Ostatní
Ludwig van Beethoven - Ouvertura Leonora III (Národní divadlo od 09.12.1917 do 28.06.1919)
Bedřich Smetana - Slavnostní předehra C dur (Národní divadlo od 24.02.1918 do 27.03.1918)
Alois Jirásek, August Kotzebue, František Josef Raymann, František Xaver Dušek, Milan Svoboda - České vlastenské divadlo (Národní divadlo od 02.06.1918 do 02.12.1920)