Premiéry dle žánrů

SEZONA 1949/1950

Opera
Antonín Dvořák - Šelma sedlák (Divadlo 5. května od 09.09.1949 do 27.03.1950)
Karel Kovařovic - Na Starém bělidle (Divadlo 5. května od 16.09.1949 do 04.02.1951)
Wolfgang Amadeus Mozart - Únos ze serailu (Smetanovo divadlo od 12.11.1949 do 05.10.1953)
Zdeněk Fibich - Blaník (Národní divadlo od 15.11.1949 do 05.05.1950)
Michail Ivanovič Glinka - Ivan Susanin (Smetanovo divadlo od 19.12.1949 do 21.01.1953)
František (Jan) Škroup - Dráteník (Tylovo divadlo od 19.12.1949 do 05.01.1964)
Josef Bohuslav Foerster - Eva (Národní divadlo od 30.12.1949 do 30.12.1965)
Leoš Janáček - Její pastorkyňa (Národní divadlo od 15.02.1950 do 20.09.1954)
Petr Iljič Čajkovskij - Eugen Oněgin (Národní divadlo od 03.03.1950 do 18.12.1952)
Zdeněk Fibich - Šárka (Národní divadlo od 15.04.1950 do 13.03.1953)
Wolfgang Amadeus Mozart - Don Juan (Smetanovo divadlo od 26.04.1950 do 30.05.1952)
Nikolaj Andrejevič Rimskij-Korsakov - Sněguročka (Smetanovo divadlo od 07.06.1950 do 10.05.1951)
Jaroslav Kvapil - Pohádka máje (Národní divadlo od 12.06.1950 do 21.10.1950)
Činohra
Oleksandr Jevdokymovyč Kornijčuk - Makar Dubrava (Tylovo divadlo od 01.09.1949 do 13.12.1949)
Moliere - Šibalství Skapinova (Tylovo divadlo od 08.09.1949 do 13.01.1952)
George Bernard Shaw - Živnost paní Warrenové (Tylovo divadlo od 24.09.1949 do 22.02.1952)
Ladislav Bublík, Milan Fiala - Veliká tavba (Národní divadlo od 12.10.1949 do 15.01.1950)
Alexandr Vasiljevič Suchovo-Kobylin - Svatba Krečinského (Tylovo divadlo od 15.10.1949 do 24.02.1952)
Leonid Nikolajevič Rachmanov - Neklidné stáří (Tylovo divadlo od 30.10.1949 do 26.06.1950)
Antonín Zápotocký - Vstanou noví bojovníci (Národní divadlo od 11.12.1949 do 27.11.1950)
Anatolij Vladimirovič Sofronov - Moskevský charakter (Národní divadlo od 17.12.1949 do 25.02.1950)
Kamen Zidarov - Carská milost (Tylovo divadlo od 13.01.1950 do 29.05.1950)
William Shakespeare - Zkrocení zlé ženy (Tylovo divadlo od 23.02.1950 do 28.06.1954)
Alois Jirásek - Jan Žižka (Národní divadlo od 12.03.1950 do 20.02.1953)
Alexandr Petrovič Štejn - Čestný soud (Tylovo divadlo od 10.05.1950 do 20.01.1952)
Carlo Goldoni - Sluha dvou pánů (Tylovo divadlo od 24.05.1950 do 03.02.1952)
Josef Kajetán Tyl - Strakonický dudák (Tylovo divadlo od 01.07.1950 do 29.12.1953)
Balet
Léo Delibes - Coppélia (Smetanovo divadlo od 19.01.1950 do 04.05.1951)
Bedřich Smetana - Svatební scény (Smetanovo divadlo od 19.01.1950 do 09.02.1952)
Sergej Prokofjev - Romeo a Julie (Národní divadlo od 28.01.1950 do 07.02.1956)
Antonín Dvořák - Česká suita (Národní divadlo od 30.06.1950 do 08.04.1951)
Zbyněk Vostřák - Viktorka (Národní divadlo od 30.06.1950 do 21.10.1958)
Koncert
Ostatní
Vítězslav Novák - Bouře (Národní divadlo od 30.09.1949 do 13.05.1950)
Bedřich Smetana, Gustav Bareš, Pančo Vladigerov - Vzpomínkový večer o Jiřím Dimitrovovi (Smetanovo divadlo od 06.07.1950 do 06.07.1950)