André Lebacq
Životopis
Narodil se v Belgii; po studiích na Akademii výtvarného umění Saint Luc v Bruselu vstoupil v roce 1973 do ateliéru dekorací Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu. Učil se zde malovat plátna kulis, nákresy v perspektivě, modelovat stavby a sochy z polystyrénu. Zde se také setkal s choreografem Mauricem Béjartem a především s dekoratérem Thierry Bosquetem, který jej brzy seznámil se světem baroka a s nímž mnohokrát spolupracoval.
V roce 1980 pracoval jako nezávislý umělec a byl povolán Thierry Bosquetem a Hughuesem Gallem do ženevského Grand Théâtre, aby se podílel na Mozartově Donu Giovannim režírovaném Mauricem Béjartem. Tím byla zahájena dvanáctiletá pravidelná spolupráce s ženevským Grand Théâtre. V tomto období také pracoval pro nejvýznamější belgická divadla. Jsou to: Théâtre de la Monnaie, Théâtre de l´Esprit Frappeur, Théâtre de la Balsamine, Comédie Claude Volter, Théâtre du Parc v Bruselu, Théâtre de l´Ancre a Ballet de Walonie v Charleroi, Ballet des Flandres a Singel v Anvers, L´Opéra des Flandres v Gandu, L´Opéra de Walonie a Théâtre de la Place v Liege a Centre Dramatique Hennuyer v Monsu. Několikrát pracoval pro festival ve Vaison-la Romaine a podílel se na představeních uvedených v rámci Printemps des Arts ve francouzském Nantes.
V roce 1989 se v Paříži účastnil se společností SFP (Société Francaise de Production) vzpomínkové slavnosti u příležitosti dvousetletého výročí francouzské revoluce. Ve stejné době se věnoval restaurování obrazů vlámských a holandských mistrů 16. a 17. století.
V roce 1992 se vrátil do Théâtre de la Monnaie, aby se zdokonalil v oblasti sochařství, odlévání a používání nestejnorodých materiálů.
V roce 1997 vytvořil dekorace k představení Balet Comique de la Royne Balthazara de Beaujoyeux na festivalu barokní hudby v Ambronay ve Francii a na Forces Motrices v Ženevě. Mimo jiné byl také osloven malířskou školou Van Der Kelena v Bruselu, aby zde vyučoval pespektivě.
Má četné plány ve sféře sochařství, v rekonstrukci historických událostí na zámcích na Loiře a rovněž pro Pavilón Utopií na Světové výstavě v německém Hannoveru v roce 2000.
Inscenátor
Castor et Pollux premiéra SEZONA 1998/1999 - Scéna