Martin Dvořák - tanečník
Životopis
Choreograf, tanečník, režisér a pedagog. Narozen v Brně. Zde také vystudoval taneční konzervatoř a nastoupil do prvního angažmá v Národním divadle Brno. Po absolutoriu působil v Laterně magice a v Pražském komorním baletu / Baletu Praha. Z tohoto období má na svém kontě nominaci na cenu Thálie za roli Svědomí v baletu Hirošima (chor. Libor Vaculík).
Od r. 2001 žije a tvoří převážně v zahraničí. Jako sólista prošel tanečními a baletními soubory Volksoper Wien a Tanztheater Wien, v Bernu, v Tiroler Landestheater v Innsbrucku, v Landestheater Linz. Jako host působil v Magyar Festival Ballet v Budapešti, v německých souborech Ballett Vorpommern, Stadttheater Fürth, Darmstadt, Kassel a především v English National Opera v Londýně, irském Fabulous Beast Dance Theatre ad. Jako choreograf spolupracoval s řadou operních režisérů na inscenacích ve Vídni, Frankfurtu, Grazu, Kolíně, Řezně, Linci, Innsbrucku a dalších.
Po celou dobu svého zahraničního působení udržuje kontakt s českou scénou v podobě uměleckého vedení ProART Festivalu a stejnojmenného tanečního souboru ProArt Company, který se ve své dramaturgii zaměřuje na nové choreografické koncepty pro vážnou hudbu, literární předlohy a sociální témata. Absolvoval studijní pobyt jógy v Indii a magisterské studium pohybového výzkumu na Anton Bruckner Privat Universität v Linci.

Aktualizace: leden 2020
Inscenátor
Turandot premiéra SEZONA 2019/2020 - Choreografie
Role
Choreografické miniatury premiéra SEZONA 2002/2003 - Tančí
Turandot premiéra SEZONA 2019/2020 - Perský princ (taneční role)