Marc Leclercq
Životopis
Působí v různých oborech v taneční škole Roselly Hightower v Cannes.
Do profesionálního života vstoupil s Jeanem Babilée v Ballet du Rhin v roce 1972.
V letech 1975 - 80 se angažoval v nových choreografických směrech s umělci jako jsou Dominique Bagouet, Felix Blaska, Quentin Rouiller a v kulturním domě v Chalon sur Saône s Françoise Deniau.
Byl stipendistou na Bharata Natyam v Indii u Sri Mutuswamy Pillai. Působil jako sólista a choreograf v Grand Théâtre de Dijon.
V letech 1985 a 1986 založil Ballet du Centre v Théâtre de Vichy a věnoval se choreografické tvorbě pro taneční festival Montpelier Danse a pro Jeune Ballet de France.
Studoval staré taneční umění u Francine Lancelot a účinkoval v mnoha představeních s Cie Ris a Danceries, ve Francii, v Evropě, v Japonsku, ve Spojených státech amerických a v Jižní Americe. Působil jako choreograf ve filmech Rogera Planchona Louis Enfant Roi a Lautrec. Ve svých choreografických studiích pokračoval v oblasti současného tance pro C. N. S. M. v Lyonu a v Bagnolet v návaznosti na barokní choreografii pro Jeune Ballet de France. Rovněž se podílel na přípravě tanců v operách na festivalu v Drottningholmu ve Švédsku a na Glasgowském festivalu. Tančí v mnoha představeních v Opéra de Paris.
Je interpretem Sommeil ou les métamorphoses d´un songe, choreografické kreace Fragments Réunis v Opéra de Paris a v Théâtre de Caen v roce 1998. Fragments Réunis je choreografickým soubor pěti interpretů a choreografů. Jsou to, kromě Marca Leclercqua, Francoise Deniau, Nick Nguyen, Natalie van Parys a Ana Yepes.
Cílem celé palety aktivit Fragments Réunis v oblasti tance 17. a 18. století (choreografická tvorba, výuka, výzkum...) je předat bohatství choreografického repertoáru se stylem a technikou původního francouzského baletu ve spojení s tvůrčí aktivitou současného uměleckého vyjádření. Uspořádal několik stáží o barokním tanci ve Francii a v současné době vede ateliér divadelního tance Danse Théâtre. Často pořádá přednášky o uměleckém životě spjatém s tancem v různých historických obdobích.
Inscenátor
Castor et Pollux premiéra SEZONA 1998/1999 - Choreografie
Role
Castor et Pollux premiéra SEZONA 1998/1999 - Tančí