Sarah Castle
Životopis
Pochází z Nového Zélandu a zpěv vystudovala na Royal Northern College of Music ve Velké Británii. V londýnském Royal Opera House debutovala jako Tisbe (Rossini: Popelka) a vystoupila také jako Wagnerova Siegrune (Valkýra) a Flosshilde (Soumrak bohů) v inscenaci Prstenu Nibelungova režiséra Keitha Warnera a dirigenta Antonia Pappana.
Na svém reperotáru má role Oberta v Händelově Alcině (San Francisco Opera, Staatstheater Stuttgart), Nerona v Monteverdiho Korunovaci Poppey (dir. Harry Bicket, New Israeli Opera), titulní roli Carmen (Curych), dále Olgu v Čajkovského Evženu Oněginovi (Théâtre de la Monnaie v Bruselu), Helenu v Tipettově Králi Priamovi a Thesea v Händelově Ariadně na Krétě (Stadttheater Klagenfurt). V rolích Flosshildy a Grimgerdy vystoupila na festivalu v Bayreuthu, na festivalu ve Spoletu zpívala Andronika v Händelově Tamerlanovi (dir. Harry Bicket) a Skladatele v Straussově Ariadně na Naxu.
Na svém uměleckém kontě má i řadu koncertních vystoupení: v La Chapelle Royale zpívala v Mendelssohnově oratoriu Sv. Pavel (dir. Philippe Herreweghe), na festivalu BBC Proms zpívala ve Straussově Elektře a Wagnerově Valkýře. S Debussyho kantátou pro mezzosoprán Blažená paní se uvedla v amsterdamské Concertgebouw a na festivalu v Edinburgu zpívala písně Kurta Weilla se San Francisco Ballet. Dále vystoupila jako Kníže Orlovský (J. Strauss: Netopýr) v Opera Company of Philadelphia, Hänsel (Humperdinck: Perníková chaloupka) v Opera Australia v Melbourne, Melibea (Rossini: Cesta do Remeše) v New Israeli Opera a Annio (Mozart: La clemenza di Tito) v Národním divadle v Praze.
Aktualizace: květen 2007
Role
La clemenza di Tito – Titus premiéra SEZONA 2006/2007 - Annio
Fotogalerie
La clemenza di Tito - 14.10.2006, E. Szmytka (Vitellia), K. Aldrich (Sesto), S. Castle (Annio)
Foto: Hana Smejkalová
La clemenza di Tito - 14.10.2006, W. M. Friedrich (Publio), S. Castle (Annio), E. Szmytka (Vitellia)
Foto: Hana Smejkalová