Anke Herrmann
Životopis
Host opery Národního divadla.
Německá sopranistka Anke Herrmann se narodila na Ukrajině a zpěv vystudovala u Günthera Leiba na Hanns Eisler Hochschule v Berlíně. Posléze se zúčastnila mistrovských kurzů u Elisabeth Schwarzkopf a Dietricha Fischera Dieskau. V roce 1991 debutovala jako Rosina v Mozartově opeře Prostá léčka v Schauspielhaus v Berlíně, kde později vystoupila také jako Paraša (Stravinskij: Mavra), Delda (Umlauf: Horníci), Lauretta (Puccini: Gianni Schicchi) a Belinda (Purcell: Dido a Aeneas).
Anke Herrmann vystupuje jako specialistka na starou hudbu a představila se např. v Deutsche Staatsoper v Berlíně, Théâtre de la Place Liège, Théâtre de la Monnaie v Bruselu, Teatro La Fenice v Benátkách, v nizozemské Nationale Reisopera, Staatsoper v Hamburku nebo na festivalech Festwochen Der Alten Musik v Insbruku a v italské Maceratě. Pravidelně vystupuje také s koncertním repertoárem, např. v amsterdamské Concertgebouw s Vivaldiho Laudate pueri. Z barokního repertoáru zpívá titulní roli Cavalliho opery La Calisto, Kněžku v Telemannově Orfeovi, Silvii (Haydn: Pustý ostrov), Elisettu (Cimarosa: Tajné manželství), Stellidauru (Provenzale: Pomstěná Stellidaura) nebo Erminde (Keiser: Jodelet). Vystupuje ale také jako Papagena a Královna noci (Kouzelná flétna), Rosina (Lazebník sevillský) nebo Gretel (Perníková chaloupka).
Několikrát spolupracovala s dirigenty René Jacobsem, Danielem Barenboimem a Alessandrem De Marchi.
Velký úspěch zaznamenala na turné s Accademia Montis Regalis se skladbou Giuditta Triumfans, se kterou se představila v Turíně, Miláně a Římu. Dalším úspěchem byl debut v Maggio Musicale Fiorentino v roli Belindy (Dido a Aeneas). Nedávno dokončila koncertní turné s áriemi W. A. Mozarta, během kterého vystoupila na evropských scénách, v New Yorku a Melbourne.
K současným projektům Anke Herrmann patří role Angeliky ve Vivaldiho Orlandovi, Servilia v inscenaci Mozartovy opery La clemenza di Tito pražského Národního divadla v režii Ursel a Karl-Ernsta Herrmannových nebo spolupráce s Accademia Montis Regalis na Vivaldiho L’Olimpiade pro Turín a Paříž.
Aktualizace: 2006
Role
La clemenza di Tito – Titus premiéra SEZONA 2006/2007 - Servilia
Fotogalerie
La clemenza di Tito - 14.10.2006, Anke Herrmann (Servilia)
Foto: Hana Smejkalová
La clemenza di Tito - 14.10.2006, Johannes Chum (Tito), Anke Herrmann (Servilia)
Foto: Hana Smejkalová