Luca Cervoni
Životopis
Luca Cervoni se narodil roku 1982 v Tivoli u Říma. Zpěv začal studovat soukromě, poté pokračoval ve studiu na Hudební konzervatoři S. Cecilia v Římě, pod vedením barytonisty Waltera Albertiho a soukromně se vzdělával u sopranistky Delie Surrat.
Již několik let spolupracuje s hudebními tělesy, která se zaměřují na výzkum středověké a soudobé hudby. V Modeně vystoupil v tenorovém sólovém partu Vivaldiho Dixit Dominus a v Mozartově Waisenhaus-Messe. V Římě aktivně spolupracuje s tělesem La cappella musicale di Trinità dei monti, s nímž vystoupil jako sólista na zámku ve Versailles, s Accademia degli Ottoboni, se souborem Concerto romano a s La Schola di S.Vitale, oběma vedenými Alessandrem Quartou, s nímž byl protagonistou různých novodobých provedení některých znovuobjevených krásných děl z období římského baroka.
V Mantově byl při příležitosti čtyřstého výročí Monteverdiho Orfea (v únoru 2006), jedním z vítězů mezinárodní soutěže Orfeo, pořádané pod patronací UNESCO. Předsedkyní poroty byla sopranistka Raina Kabaiwanska. Díky vítězství dostal příležitost zpívat part Druhého pastýře v produkci pod vedením Roberta Giniho v Teatro del Bibiena.
Aktualizace: duben 2007
Role
Orfeo premiéra SEZONA 2006/2007 - Druhý pastýř, Třetí pastýř, Ozvěna