Sue Willmington
Životopis
Narodila se ve Scarborough ve Velké Británii. Vystudovala obor výtvarné umění na Maidstone College of Art a kostýmní výtvarnictví v rámci Motley Theatre Design Course. Jako kostýmní návrhářka spolupracuje s operními a činoherními scénami ve Velké Británii i v Evropě.
Z jejích prací v poslední době zmiňme především Pucciniho Vlaštovku (La rondine) v benátském Teatro La Fenice v režii Grahama Vicka, Händelova Ariodanta v režii Stephena Lawlesse pro Opernhaus Halle, Dallapiccolova Vězně a Krátký život Manuela de Fally pro Řeckou národní operu nebo Bizetovu Džamilé pro Opéra National de Lyon v režii Christophera Aldena. S Aldenem spolupracovala také na koprodukční inscenaci Janáčkovy Věci Makropulos pro English National Opera a Národní divadlo v Praze.
K dalším jejím inscenacím patří Pucciniho Bohéma v londýnské Royal Albert Hall režii Francesky Zambello, pro Opera North v Leedsu potom Krátký život, Džamilé a Leoncavallovi Komedianti v režii Christophera Aldena a Rachmaninova Francesca da Rimini v režii Davida Pountneyho. Spolupracovala s operními domy, jakými jsou Opéra National de Paris, Bastille (Verdi: Trubadúr), Mariinské divadlo v Petěrburgu (Stravinskij: Oedipus Rex), Teatro Regio Torino (R. Strauss: Capriccio), Opernhaus v Curychu (R. Strauss: Mlčenlivá žena, Verdi: Don Carlos, Puccini: Děvče ze Západu), Royal Opera House Covent Garden (Mozart: La clemenza di Tito) a festivalová scéna na jezeře v Bregenzi (Gershwin: Porgy a Bess, Beethoven: Fidelio, Verdi: Nabucco).
K činoherním souborům, pro které vytváří kostýmy, patří Royal Shakespeare Company, Royal National Theatre, National Portrait Gallery, Old Vic Theatre a Almeida Theatre v Londýně nebo Schauspielhaus v Curychu.
Aktualizace: červen 2008
Inscenátor
Věc Makropulos premiéra SEZONA 2008/2009 - Kostýmy
Simon Boccanegra premiéra SEZONA 2013/2014 - Kostýmy