Jan Philip Schulze
Životopis
Foto: J. Heckmair

Pochází z Německa. Hru na klavír vystudoval na mnichovské Hochschule für Musik a na moskevské Čajkovského konzervatoři. Získal řadu ocenění a stipendií na mezinárodních klavírních soutěžích. Interpretaci německých písní studoval u Helmuta Deutsche a Dietricha Fischera-Dieskau. Jako klavírista debutoval s orchestrem Münchner Philharmoniker; v současné době vystupuje jako sólista i v komorních souborech takřka po celém světě, doprovází pěvce, vyučuje na Hochschule für Musik und Theater v Hannoveru a vede mistrovské kurzy v Jižní Korei, Španělsku, Itálii, Nizozemí a na Ukrajině.
K pěveckým umělcům, se kterými spolupracuje, patří Dietrich Henschel, Juliane Banse, Jonas Kaufmann nebo Rachel Harnisch. Pravidelně vystupuje se sopranistkou Violetou Urmanou, se kterou se představili mj. v Bruselu, v Teatro alla Scala v Miláně, na Schubertiadě ve Schwarzenbergu, v Grazu, Štrasburku, Frankfurtu, Vídni, Amsterdamu, Toulouse, Drážďanech, na festivalech v Mnichově, Salcburku a Edinburku.
Jako komorní a sólový hráč interpretuje především současnou hudbu. Je klavíristou v souboru TriLog München, se kterým vystoupil např. v Oděse, Záhřebu, Berlíně a Madridu. Klavírní opusy skladatele Hanse Wernera Henzeho přednesl na koncertech v Madridu, Janově, Římu, v milánské La Scale, v Alte Oper ve Frankfurtu a v Hamburku.
Aktualizace: únor 2009
Role
Violeta Urmana - písňový recitál premiéra SEZONA 2009/2010 - Klavír