Hana Blažíková
Životopis
Hana Blažíková se narodila v Praze. V dětství zpívala v dětském pěveckém sboru Radost - Praha a věnovala se hře na housle. Po studiu na hudebním gymnáziu J. Nerudy byla přijata na Pražskou konzervatoř, kde v roce 2002 absolvovala u Jiřího Kotouče.

Věnuje se převážně interpretaci středověké, renesanční a barokní hudby. Spolupracuje se soubory českými (Capella Regia Praha, Collegium Marianum, Collegium 1704, Musica Florea, Ensemble Inégal, aj.) i zahraničními (Collegium Vocale Gent, Bach Collegium Japan, Sette Voci, ad.).

Absolvovala interpretační kurzy u Petera Kooije, Poppy Holden a Moniky Mauch. V roce 2004 vystoupila na festivalu Pražské Jaro v opeře Praga nascente v úloze Libuše a nastudovala roli Zuzanky v Mozartově opeře Figarova svatba pro divadlo v Karlových Varech. Léto 2005 patřilo Zerlině v Mozartově opeře Don Giovanni ve Stavovském divadle v Praze. Hana Blažíková je častým hostem na zahraničních pódiích a festivalech např. Pražské Jaro 2004 a 2005, Oude Muziek v Utrechtu (2005), Resonanzen ve Vídni (2006), projekt Bach - Praha - 2005.

Věnuje se také hře na harfu a studuje hudební vědu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.
Role
Adventní koncert premiéra SEZONA 2009/2010 - Soprán