Katie Beth Van Kooten
Životopis
Host Opery Národního divadla.
Americká sopranistka Katie Van Kooten nedávno absolvovala v Royal Opera House Program Jette Parkera pro mladé umělce. Vystudovala Guildhall School of Music and Drama v Londýně, nyní pokračuje ve studiu zpěvu u Rudolfa Piernaye. Bakalářský titul z vokálního přednesu získala na Biola University, kde studovala u Dr. Jeanne Robinson. Je také absolventkou a stálou členkou Torrey Honors Institute.
V roce 2004 debutovala v Royal Opera House v Londýně jako Magda, od té doby se v tomto operním domě představila jako Pamina (Kouzelná flétna), Mimi (Bohéma) a Markétka (Faust). Nedávno debutovala v Japonsku, kde ztvárnila roli Micaëly (Carmen) pod taktovkou Seiji Ozawy a ve Spojených státech vystoupila jako Markétka s Metropolitní operou na představení v Central Parku.
Katie Van Kooten debutovala v Metropolitní opeře jako Magda v úspěšné inscenaci Pucciniho Vlaštovky (režie Nicolas Joël) a v Houston Grand Opera se představila v roli Heleny v Brittenově opeře Sen noci svatojánské. V této sezoně se také vrátila na scénu Royal Opera House v Covent Garden, kde ztvárnila roli Antonie v Hoffmannových povídkách po boku Rolanda Villazóna (hudební nastudování: Antonio Pappano).
Na koncertních pódiích Katie Van Kooten zpívala Mozartovo Rekviem s Londýnskou filharmonií pod taktovkou Vladimira Jurowského a Straussovy Čtyři poslední písně s Halle Orchestra s dirigentem Edwardem Gardnerem.

Aktualizace: březen 2010
Role
Hoffmannovy povídky premiéra SEZONA 2009/2010 - Antonia