Henrieta Hornáčková
Životopis
Narodila se v Trnavě, kde absolvovala gymnázium a studovala na Soukromé taneční konzervatoři. Během studií účinkovala v baletních představeních trnavského Divadla Jana Palárika. Po maturitě byla přijata na DAMU. Během studií hrála např. Irinu v Čechovových Třech sestrách, Estelle v Sartrově hře S vyloučením veřejnosti nebo Rosauru v Calderónově hře Život je sen.
Po absolutoriu v roce 2006 přijala angažmá v Národním divadle Brno. Z rolí: Viviane (G. Feydeau: Taková ženská na krku), Katrin (B. Brecht: Matka Kuráž), Luiza (R. Thomas: Osm žen), Lucietta (C.Goldoni: Náměstíčko); Paní Brodová (W. Shakespeare: Veselé paničky windsorské), Kristýnka (L. Stroupežnický – D. Drábek: Furianti 2008), Beruška (J. Karafiát: Broučci) aj.
V roce 2008 hrála služebnou Mícu ve filmu Hospoda u Bílé kočky. Dlouhodobě spolupracuje s originálním pohybovým divadlem Veselé skoky. V roce 2010 odešla na „volnou nohu“.
Hostovala i v jiných divadlech (Divadlo pod Palmovkou, Divadlo v Celetné, A Studio Rubín, Divadlo Minor, Slovenské národní divadlo (Nina – A. P. Čechov: Racek).
Od roku 2012 je členkou Městských divadel pražských (mj. Helena – W. Shakespeare: Sen čarovné noci, Barbora – Z. Jirotka: Saturnin, Dawn – R. Gervais: Kancl). V roce 2009 absolvovala Pedagogickou fakultu v Hradci Králové. Pedagogické vzdělání využívá jako lektorka tanečních kurzů a seminářů.
V současnosti se věnuje také choreografické činnosti: v Klicperově divadle Hradec Králové vytvořila choreografie k Beaumarchaisově Figarově svatbě, k Shakespearově Richardovi III., dále pak pro představení Noc oživlých mrtvol a Sherlock Holmes, Zvířata na toustech (D 21) a Válka s mloky (ND Praha).

Aktualizace: květen 2017
Inscenátor
Válka s mloky premiéra SEZONA 2012/2013 - Choreografie
Spolupráce na inscenacích
Jedenácté přikázání aneb Mucholapka premiéra SEZONA 2013/2014 - Pohybová spolupráce
Podivuhodné cesty Julese Verna premiéra SEZONA 2014/2015 - Pohybová spolupráce
Role
Podivuhodné cesty Julese Verna premiéra SEZONA 2014/2015 - Nadine, Cyrusova snoubenka