Stanislava Vlčeková
Životopis
Nezáviská choreografka, tanečnice a taneční pedagožka. Absolvovala Taneční konzervatoř J. L. Belly v Banské Bystrici a Katedru taneční tvorby VŠMU v Bratislavě. V pedagogické oblasti se jako jedna z mála na Slovensku intenzivně věnuje současnému tanci. Od roku 2011 vyučuje na katedře herectví VŠMU v Bratislavě a organizuje workshopy doma i v zahraničí.
Vedle profesionální taneční dráhy se od roku 2002 věnuje vlastní choreografické tvorbě, od roku 2004 je stálou členkou a choreografkou divadla Debris Company, pro které vytvořila několik choreografií, které byly uvedeny na Slovensku i v zahraničí (Londýn, Dublin, Budapešť, Tokio, Bornem, Singapur, Praha, Brno, Olomouc, Plzeň, Ostrava, Murská Sobota, Vídeň, Graz, Bonn, Remeš, Minsk ad.). Od roku 2007 spolupracuje s alternativním divadlem Elle danse a je členkou divadla Skrat Bratislava.
choreografka se podílela na řadě divadelních inscenací (Herodes Herodias, Slovenské národní divadlo Bratislava, režie Roman Polák; A budeme si šepkať, Slovenské národní divadlo Martin, rež. Kamil Žiška; Mizantrop, SKD Martin, rež. R. Polák; Oidipus, SKD Martin, rež. R. Polák; Coriolanus, Státní opera Banská Bystrica, rež. R. Polák; Oblaky, SND, rež. Martin Čičvák; Bratia Karamazovovci, SND, rež. R. Polák; Kapitál, Divadlo Aréna Bratislava, rež. M. Čičvák; Povstání, Divadlo Aréna, rež. Slávka Daubnerová; Untitlet, Divadlo P.A.T. Bratislava, rež. S. Daubnerová; Bludný Holanďan, Národní divadlo Brno, rež. R. Polák) a na mezižánrových projektech. Její aktivity přesahují i do oblasti filmu.
V roce 2006 byla nominovaná na cenu Philip Morris Ballet Flower Award za interpretaci v moderním tanci a v roce 2009 získala ocenění TAOS (taneční osobnost sezony v současném tanci) za interpretaci v inscenacích Jablko (Elle danse) a Hexen (Debris Company). Roku 2012 získala 3. místo v soutěži choreografických miniatur v srbském Bělehradě za choreografii Rose pro soubor Balet Bratislava.

Aktualizace: květen 2017
Spolupráce na inscenacích
Romeo a Julie premiéra SEZONA 2015/2016 - Pohybová spolupráce
Juro Jánošík (Štátna opera Banská Bystrica) premiéra SEZONA 2017/2018 - Pohybová spolupráce