Alice Rajnohová
Životopis
Studovala na brněnské JAMU pod vedením prof. Zdeňka Hnáta. Během roční stáže na C. N. R. v Rueil-Malmaison v Paříži pracovala ve třídě prof. Bernarda Ringeissena. Za úspěšné završení dvou ročníků najednou tu získala nejvyšší ohodnocení, Médaille d'or a Prix d'Excellence. V rámci svých studií obdržela řadu ocenění na národních i mezinárodních soutěžích a její jméno bylo uvedeno na Prémiové listině mladých Českého hudebního fondu.

Její koncertní činnost zahrnuje koncerty sólové, komorní i s orchestrem. Dlouhodobě spolupracuje s brněnským smyčcovým orchestrem Ensemble Opera Diversa, s nímž provádí díla autorů 20. a 21. století a s nímž v roce 2015 vytvořila první nahrávku na CD Koncertu pro klavír a smyčcový orchestr Jana Nováka. Pro Český rozhlas Brno natočila početnou řadu snímků, a to zejména s hudbou českých autorů 20. století. V letech 2005–2014 pedagogicky působila na Konzervatoři v Brně, vyučuje klavírní hru na Konzervatoři Evangelické akademie v Olomouci a je docentkou klavírní hry na JAMU v Brně.

Dlouhodobě se věnuje dílu Vítězslavy Kaprálové: v roce 2001 se svou interpretací podílela na televizním dokumentu věnovanému osobnosti této skladatelky (Poslední concertino, režie R. Chudoba, Česká televize Brno), v roce 2009 vytvořila první rozhlasovou nahrávku skladatelčiny Sonaty appassionaty, op. 6, v roce 2011 první nahrávku na CD Koncertu pro klavír a orchestr d moll, op. 7 (Filharmonie B. Martinů Zlín, dirigent Tomáš Hanus), v roce 2013 ukončila doktorské studium zaměřené na souborné klavírní dílo autorky. V roce 2015 provedla klavírní koncert znovu s Filharmonií Brno v Janáčkově divadle (dirigentka Olga Machoňová-Pavlů) při slavnostní příležitosti 100. výročí narození skladatelky. O rok později vyšel záznam koncertu na CD (Radioservis za finanční podpory The Kapralova Society).

Aktualizace: srpen 2020
Role
Dáma s kaméliemi (Moravské divadlo Olomouc) premiéra SEZONA 2015/2016 - Sólový klavír
Fotogalerie
Musica non grata – Zahajovací koncert sezony 2020/2021, 30.08.2020, klavír: Alice Rajnohová
Foto: Petr Horník