Angelo Villari
Životopis
Narodil se v sicilské Messině. Zpěv vystudoval na Konzervatoři A. Boita v Parmě, kde také navštěvoval kurzy Nadace Artura Toscaniniho pod vedením Alaina Charlese Billarda. Získal první cenu v mezinárodní pěvecké soutěži Simone Alaimo, il Bel canto (2010) a stal se finalistou soutěže v rámci Pucciniho festivalu v Torre del Lago. V rámci soutěže Il Bel canto nella Valle dei Templi v Agrigentu mu byla přidělena role Vévody z Mantovy v Rigolettovi.
Na začátku své kariéry účinkoval v Galuppiho opeře Il filosofo di campagna, Mozartově’s buffě L’oca del Cairo (Káhirská husa), Donizettiho Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Poprask v opeře) a Rossiniho Mose in Egitto (Mojžíš v Egypte). V roce 2007 zpíval v inscenaci Verdiho opery Luisa Miller pod taktovkou Donata Renzettiho na Verdiho festivalu v Parmě a na scéně turínského divadla Teatro Regio. Představil se také v provedeních Schumannových Scén z Goethova Fausta, Verdiho Korzára a Donizettiho Lucie di Lammermoor. Angelo Villari se také věnuje koncertní činnosti – vystoupil ve Verdiho Requiem a Rossiniho Malé slavnostní mši v Tivoli.
K jeho nejvýznamnějším operním rolím patří Canio (Komedianti), Turiddu (Sedlák kavalír), Cavaradossi (Tosca) a Alfredo (La traviata). Dále Angelo Villari účinkoval v Sedláku kavalírovi v Lecce a v římském divadle Teatro Argentina, v Komediantech na Maltě, v Attilovi (Foresto) v Roveretu, v Madam Butterfly v Lübecku a v Trubadúrovi v Bergamu.

Aktualizace: červen 2018
Role
Maškarní ples premiéra SEZONA 2017/2018 - Gustav III.
Requiem premiéra SEZONA 2018/2019 - Tenor
Turandot premiéra SEZONA 2019/2020 - Kalaf