Miroslav Sekera
Životopis
Klavírista. Hře na klavír se věnuje od tří let, současně s klavírem započal studium hry na housle. Díky umění hry na klavír a současně na housle byl vybrán do role malého Mozarta v oscarovém filmu Amadeus režiséra Miloše Formana. Hře na oba nástroje se věnoval až do svého přijetí na Pražskou konzervatoř, kde se rozhodl pouze pro studium hry na klavír. Byl přijat do třídy profesorky Evy Boguniové. Po celou dobu studií též navštěvoval třídu profesora Martina Ballýho. Dále pokračoval na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze u docenta Miroslava Langera. Studium dokončil v roce 1999.

V roce 2006 mu bylo vydáno sólové CD firmou Multisonic za podpory Nadace Českého hudebního fondu s díly J. Brahmse, D. Scarlattiho, M. Moszkovského. Pro soudobého bostonského hudebního skladatele Josepha Summera nahrál v USA tři CD, které vydaly nahrávací společnosti Albany Records a Navona Records. V roce 2013 nahrál s houslistou Josefem Špačkem CD pro firmu Supraphon. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem. Dvakrát vystoupil jako sólista se symfonickým orchestrem FOK pod vedením dirigenta Jiřího Kouta. Pravidelně spolupracuje s mezzosopranistkou Dagmar Peckovou, či hornistou Radkem Baborákem.

V roce 2002 se stal víteˇzem mezinárodní souteˇže J. Brahmse v rakouském Portschachu. Již prˇedtím získal oceneˇní v mnoha významných souteˇžích u nás i v zahranicˇí, jako naprˇíklad: 1. cenu v souteˇži F. Chopina v Mariánských Lázních, 1. cenu v souteˇži porˇádané HAMU (Stipendium firmy YAMAHA), 2. cenu v mezinárodní souteˇži v Gaillardu ve Francii. V roce 2016 obdržel cenu hudební spolecˇnosti „Salon de Virtuosi“ v New Yorku.

Aktualizace: 2019
Role
Matiné ke 195. výročí narození Bedřicha Smetany premiéra SEZONA 2018/2019 - Hra na klavír
Mozartovy narozeniny 2022 premiéra SEZONA 2021/2022 - Klavír