Andria Hall
Životopis
Narodila se v anglickém hrabství Lincolnshire. Jejím prvním působištěm se stal London Festival Ballet (později známý jako English National Ballet, Anglický národní balet), kde byla v roce 1978 jmenována první sólistkou. Jako členka tohoto souboru ztvárnila většinu významných rolí repertoáru včetně princezny Aurory ve Spící krasavici a Julie v Romeovi a Julii (chor. Rudolf Nurejev), hlavní postavy v Bajadéře a Odetty/Odilie v Labutím jezeře (chor. Natalia Makarova), Swanildy v Coppélii, Baleríny v Etudách a titulních rolí v Giselle a Sylfidě (chor. Peter Schaufuss). Dále tančila hlavní ženské role v několika inscenacích Louskáčka a Popelky.
Roku 1991 se přestěhovala z Londýna do Berlína, kde se ujala pozice baletní mistryně souboru Německé opery. V letech 1994–1997 zastávala místo zástupkyně uměleckého šéfa. Během svého působení v Berlíně se podílela na řadě operních inscenací režiséra Götze Friedricha, k jejichž nastudováním byla také pozvána do Finska, Švédska, Japonska a Izraele. Od července 1997 pracuje jako svobodná pedagožka a korepetitorka, především pro milánskou La Scalu, Státní operu Berlín, drážďanskou Semperoperu, Finský národní balet v Helsinkách a pro britské soubory Northern Ballet a English National Ballet. Pro La Scalu a Státní operu Berlín připravila adaptaci Sylfidy Petera Schaufusse. V Anglickém národním baletu se podílela na znovunastudováních baletů Coppélie Ronalda Hynda a Giselle Mary Skeaping, a asistovala Michaelu Corderovi při přípravě jeho inscenace Sněhové královny.
Od roku 2006 pravidelně hostuje ve Stuttgartském baletu, kde spoluvytvořila většinu klasických repertoárových titulů, znovunastudovala též Labutí jezero Johna Cranka a Sylfidu Petera Schaufusse. Od sezony 2018/2019 působí jako první baletní mistryně a umělecká poradkyně Stuttgartského baletu.

Aktualizace: březen 2019
Inscenátor
Labutí jezero premiéra SEZONA 2018/2019 - Nastudování