Cayetano Soto
Životopis
Pochází ze Španělska. Taneční vzdělání získal v Barceloně na Divadelním institutu a na Královské konzervatoři v nizozemském Haagu. V roce 1997 tančil v IT Dansa v Barceloně, o rok později nastoupil do Ballet Theater Munich. V roce 2000 byl německým časopisem Tanz Aktuell oceněn jako nejlepší mladý choreograf za svou první choreografii pro tento soubor nazvanou Plenilunio. Během svého působení v Mnichově vytvořil několik úspěšných baletů, kromě jiného i autorské dílo Fugaz.

Od roku 2005 je svobodným umělcem a jako choreograf pracuje na zakázku pro různé prestižní soubory, například Ballet BC, BJM Montréal, Nizozemské taneční divadlo, Vlámský královský balet, Curyšský balet, Companía Nacional de Danza, Le Ballet du Capitole, Balé da Cidade v Sao Paulu, Introdans, Gauthier Dance Company, Companhia Nacional de Bailado, Divadlo opery a baletu v ruském Permu, Národní divadlo Brno, Maggio Danza Opera ve Florencii, Hessisches Staatsballett ve Wiesbadenu a Stuttgartský balet. Od roku 2015 působil tři sezony jako stálý choreograf kanadského souboru Ballet BC.

Získal řadu ocenění, například první cenu za dílo 24FPS v rámci soutěže Uncontainable ve Vlámském královském baletu v roce 2006. Jeho choreografie Canela Fina vytvořená pro Balé da Cidade v Sao Paulu byla brazilskými novinami Folha de Sao Paulo odměněna cenou za nejlepší taneční představení roku 2008. Na festivalu tanečních filmů Dancescreen 2019 + TANZRAUSCHEN v německém Wuppertalu získal Cayetano Soto cenu za nejlepší choreografii pro filmové plátno v trvání do pěti minut.

Aktualizace: 2021
Je autorem titulů
Inscenátor
Phoenix premiéra SEZONA 2020/2021 - Choreografie, Scéna, Kostýmy
Spolupráce na inscenacích
Phoenix premiéra SEZONA 2020/2021 - Světelný design