Bert & Friends
Životopis
Česká hudební kapela, vychází z alternativy, nicméně mainstreamový potenciál a appeal kapely je veliký, což dokazují stále častější vystoupení na velkých a prestižních akcích. Všichni členové kapely vystudovali Konzervatoř Jaroslava Ježka. Na kontě má cenu Anděl za nejlepší videoklip a nominaci za Objev roku, cenu Apollo za Inovaci v hudbě nebo cenu Žebřík za Objev roku.

Členové kapely:
Albert Romanutti – autora všech skladeb, vystudovaný dirigent a skladatel. Věnuje se i filmové hudbě (film Marťanské lodě Jana Foukala), v roce 2022 debutoval celovečerní film Sami doma, který spolurežíroval a ve kterém hraje; písně kapely se objevují také v seriálu České televize Stíny v mlze nebo ve vysílání TV Prima.

David Herzig – hudebník, producent a zvukový designer. Studoval baskytaru na Konzervatoři Jaroslava Ježka, VOŠ Jaroslava Ježka obor Jazz a dBs Music Berlin – obor Electronic music production and performance. Spolupracoval například s hudebnicí Never Sol nebo kapelou Humdrum Lighthouse. Jako hudebník působil v inscenacích Městských divadel pražských (Sláva a pád krále Otakara, Matka Kuráž a její děti) a Národního divadla (Král Oidipús). Jako zvukový designer se podílel na site-specific pohybovém představení Lavabo. Producentsky spolupracuje s raperkou Arletou (Ability To Damage Plant EP, Sex EP). V roce 2021 vydal sólové album Field Theory pod pseudonymem Lotus Wash. Je dlouhodobě členem kapely Bert & Friends.

Vladimír Mikláš – hudebník, vystudoval hru na cimbál na státní konzervatoři v Bratislavě a následně jazzovou kytaru na VOŠ Jaroslava Ježka. Působí jako kytarista v kapelách Bert & Friends, Tryptych, Uniqat, Bardo. Je členem souboru Losers Cirque Company. Založil firmu na výrobu kimchi Ferment it.

Jakub Šindler – hudebník, studoval obor Bicí nástroje na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze. Působí v hudebních uskupeních Bert & Friends, Uniqat, Tereza Mašková, Jakub Doležal Quartet, Slza, David Kraus, Klára Vytisková, hraje v muzikálu Lazarus Městských divadel pražských a v inscenaci Král Oidipús Činohry Národního divadla.

Aktualizace: 2023
Role
Bakchantky premiéra SEZONA 2022/2023 - Kapela