Michal Pavlíček
Životopis
Hudební skladatel, kytarista, zpěvák, producent a textař. Je spolutvůrcem skupiny Pražský výběr, zakladatelem a autorem hudby skupin Stromboli a Big Heads. Působí ve formacích BSP, Supergroup. Koncertuje též se svým sólovým projektem anebo s Monikou Načevou.

Je autorem hudby k 23 divadelním představením (např. Akvabely, Velice modrý pták, Višňový sad) a ke čtyřem muzikálům: Klaun, Excalibur, Obraz Doriana Graye a Dáma s kaméliemi. Skládá hudbu k televizním inscenacím a seriálům i k 16 celovečerním filmům: Proč, Stínu neutečeš, Na půdě aneb kdo má dnes narozeniny, Odcházení, za něž byl nominován za hudbu na Českého lva, Přijde letos ježíšek?, Agáva ad. Na kontě má také 35 televizních inscenací a 11 televizních seriálů, např. Konec velkých prázdnin, Oběti, Dobrá čtvrť, Místo v životě, Život je ples nebo Cesty domů.

Je autorem hudby k inscenacím pro Laternu magiku Minotaurus a Hádanky a složil symfonickou hudbu k několika baletům (např. Zvláštní radost žít pro Státní divadlo v Košicích nebo Malý princ pro Slovenské národní divadlo). Prosadil se též i na zahraniční scéně. Napsal hudbu k 5 dílům historického seriálu BBC Červený Bedrník (nominace na cenu za nejlepší hudbu na festivalu v Birminghamu), k dětskému seriálu Outlaw a je jedním z autorů hudby k britskému fantasy seriálu Merlin IV. Jako skladatel a interpret se podílel na více než 70 CD a DVD, např. CD Pražského výběru, skupin Stromboli, BSP, Zuzany Michnové, Moniky Načevy, Báry Basikové, Kamila Střihavky, Richarda Müllera, Michaela Kocába a dalších.

Získal mnoho ocenění, několik zlatých desek i hudebních cen Anděl. V roce 2016 byl uveden do síně slávy Akademie populární hudby. V roce 2008 vyšla jeho autobiografická kniha Země vzdálené a v roce 2016 její rozšířené vydání. Jeho píseň s textem Ivana Hlase Země vzdálená se stala podle ankety diváků televize Óčko Star a čtenářů iDnes největším českým porevolučním hitem.

Aktualizace: 2021
Textové a hudební úpravy
Zvláštní radost žít (SND Bratislava) premiéra SEZONA 1990/1991 - Hudba
Je to tak - chcete-li premiéra SEZONA 1992/1993 - Hudba
Dobře tak, že je smrt na světě premiéra SEZONA 1993/1994 - Hudba
Robot Radius premiéra SEZONA 2021/2022 - Hudba
Spolupráce na inscenacích
Robot Radius premiéra SEZONA 2021/2022 - Sound design
Role
Robot Radius premiéra SEZONA 2021/2022 - Účinkují
Fotogalerie
Robot Radius - 10.09.2021, Michal Pavlíček
Foto: Vojtěch Brtnický