Spirituál kvintet a Bohemia Balet (Koncert)
Stavovské divadlo, od 17.04.2011 do 17.04.2011 (1x)
Předloha
Spirituál kvintet -
Růže - Petr Zuska
Popis
Legendární folková kapela a mladí tanečníci v choreografii Petra Zusky vystoupí v jedinečném večeru 17. dubna 2011 na prknech Stavovského divadla.

Spirituál kvintet, první folková skupina v České republice byla založena na podzim roku 1960. O 50 let později, právě na podzim, proběhl jubilejní koncert ve Stavovském divadle v rámci představení Bohemia Baletu, souboru Taneční konzervatoře hl. m. Prahy s názvem Růže.
"S opravdovým dojetím jsme pak sledovali krásnou choreografii Petra Zusky a excelentní výkony mladičkých tanečnic a tanečníků ze souboru Bohemia Balet, které před námi oživily starodávné, prostinké nápěvy z našeho prvního alba Písničky z roku raz dva. Ty písničky byly starodávné hned nadvakrát: Jednak šlo většinou o dávno zapomenuté popěvky, které se často dochovaly jen v podivné notaci loutnových tabulatur z doby rudolfínské (a my byli prvními, kdo je tenkrát „vzkřísili“) jednak jsou to znějící vzpomínky na dobu našeho mládí – natáčeli je ti nejstarší z nás roku 1971!", říká Jiří Tichota.

Spirituál kvintet divákům představí současný repertoár, který zahraje v nové sestavě. V živém provedení zazní ukázky dalších žánrů, kterými se v uplynulých padesáti letech pravidelně věnovali: Spirituály a gospely, ukázky z přebohaté studnice světového folku, domácí lidové písně, další pozdravy renesance i vlastní tvorba.
Textové a hudební úpravy
Inscenátoři
Choreografie : Petr Zuska
Kostýmy : Roman Šolc
Role
Zpěv, perkuse : Zdenka Tichotová
Zpěv, zobcová flétna, 12 strunná kytara : Jiří Holoubek
Zpěv, foukací harmonika, perkuse, cizí jazyk : Jiří Cerha
Zpěv, kontrabas : Dušan Vančura
Spolupracovali
Inspicient : Daniela Kalvodová