Orfeus (Jiří a Otto Bubeníčkové) (Balet)
Nová scéna, od 28.09.2016 do 28.09.2016 (1x)
Předloha
Popis
Bratři Jiří a Otto Bubeníčkovi patří mezi mezinárodně uznávané tanečníky, opravdové mistry ve svém oboru. Jména bratří Bubeníčků se stala uznávanou a respektovanou značkou nejenom v tanečním světě. Na jejich vystoupení chodí i ti, kteří tanci běžně neholdují, ale na Bubeníčky musí jít, protože mají stejný věhlas jako některé operní divy. Tato dvojčata se od svého prvního - a pro ně osudového - angažmá v souboru Johna Neumeiera v Hamburku vypracovala k mezinárodnímu renomé a uznání. Své umění předvedli na světových scénách Pařížské opery, Covent Garden v Londýně, Bolshoi v Moskvě, D. Koch Theater v New Yorku apod.
U příležitosti zakončení jejich profesionální taneční kariéry se představili v unikátním představení Orfeus, které se uskutečnilo v září v rámci československého turné se zastávkami v Ostravě, Brně, Bratislavě, Českých Budějovicích, Praze a Plzni.
Projekt Orfeus formálně překračoval hranice tance, fyzického pohybu, slova a hudby. Na scéně se kromě Jiřího a Otty Bubeníčků objevila německá tanečnice Anna Herrmann a populární slovenský herec Csongor Kassai. O hudební část představení se postarají violoncellistka Terezie Kovalová a houslistka Annabelle Dugast. Režie projektu se ujal renomovaný tandem SKUTR Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský.