Elixír (Balet Praha Junior) (Tanec)
Nová scéna, od 19.01.2024 do 19.05.2024 (2x)
Popis
Choreografie Elixír je vtipná „vizuální audiokniha psaná krví“ na libreto Štěpána Benyovszkého. Tentokrát se ocitneme v ospalém baru na francouzském venkově, který nečekaně ožije, když hosté zjistí, že někde blízko lze najít klíč k elixíru věčného života. Zdejší hosté mají vlastní plány, někteří temnou minulost, a i zdánlivě neškodné jeptišky mohou být vášnivě nebezpečné. A třeba i místní botanik toho může umět víc než jen zalévat svoje kytičky. Příběh plný akce, humoru a tance na pestrou hudební koláž bude doprovázen mluveným slovem Jiřího Lábuse. Kdo nakonec elixír získá? A proč vůbec takový zázrak někdo ukryl, místo aby ho vypil?
Viktor Konvalinka je český tanečník, choreograf, zakladatel skupiny DEKKADANCERS, bývalý první sólista baletu Národního divadla v Praze.

Nově komponované představení současného tanečního divadla, které vzniklo na půdě Domu tanečního umění, je další ukázkou velmi potřebné a pragmatické spolupráce mezi profesionálními tanečníky Pražského komorního baletu a nejlepšími studenty konzervatoře Taneční centrum Praha – členy Baletu Praha Junior.
Večer je složený ze dvou jednoaktových inscenací. V prvním jednání se představí švédsko-polská choreografka Lidie Wos s choreografií Na hraně iluze. V druhém jednání proběhne groteskní taneční detektivka Elixír českého choreografa Viktora Konvalinky, libreto Štěpána Benyovského interpretuje Jiří Lábus.

Délka představení 35 minut.
Tančí členové Baletu Praha Junior. Uváděno spolu s: Na hraně iluzí (Pražský komorní balet) pod společným názvem Elixír iluzí.
Inscenátoři
Dramaturgie : Štěpán Benyovszký
Choreografie : Viktor Konvalinka
Role
Mluvené slovo : Jiří Lábus
Spolupracovali
Asistent choreografie : Jan Schneider
Hudební koláž : Viktor Konvalinka