|
Online Archiv
Sezony
Žánry
Umělci a spolupracovníci
Tituly
Archivní dokumenty
Koníček - hrbáček (Státní akademické velké divadlo SSSR, Moskva)
(Balet)
Dne 15.05.1967 v 19:30
Smetanovo divadlo
Předloha
Rodion Konstantinovič Ščedrin
Pohostinské vystoupení Státního akademického velkého divadla SSSR, Moskva. Pražské jaro 1967.
Textové a hudební úpravy
Autor libreta:
Vasilij I. Vajnonen
,
P. Maljarevskij
Inscenátoři
Dirigent:
Alexandr A. Kopylov
Choreografie:
A. I. Radunskij
Role
Koníček:
Serova
(Host)
Carevna:
Maja Pliseckaja
(Host)
Ivan:
Valerij Antonov
(Host)
Danila:
German Sitnikov
(Host)
6 ptáků:
Vasiljeva
(Host)
,
Ryženko
(Host)
,
Fetisova
(Host)
,
Galina Sokolova
(Host)
,
Ivanova
(Host)
,
Tatjana Čerkasskaja
(Host)
Vodní královna:
Sorokina
(Host)
Korály:
Vladimir Košelev
(Host)
,
Jurij Vladimirov
(Host)
Gavrila:
Anatolij Simačov
(Host)
Podkoní:
Volodin
(Host)
Klisna:
Chomutov
(Host)
Koně:
Dimitrij Begak
(Host)
,
Želtikov
(Host)
Cikánský tanec:
Larisa Dmitrijeva
(Host)
,
S. Jefremova
(Host)
,
Kasatkina
(Host)
,
Činkina
(Host)
,
Andrej Sitnikov
(Host)
,
Chaliulov
(Host)
,
Jevgenij Zernov
(Host)
,
Charitonov
(Host)
Ruský tanec:
Boguslavskaja
(Host)
,
Sedova
(Host)
,
Zotikova
(Host)
,
Nikolaj Simačev
(Host)
,
Nikiforov
(Host)
,
Vladimir Vasilev
(Host)
Děvčata:
Sidljarova
(Host)
,
Kresťjanova
(Host)
,
Olga Golovina
(Host)
,
Ščadrikova
(Host)
,
Monachova
(Host)
,
Valovič
(Host)
Chlapci:
Jefimov
(Host)
,
Kucharev
(Host)
,
Viktor Kožaděj
(Host)
,
Picunov
(Host)
Trh - ruský tanec:
Jurij Kondratov
(Host)
,
Archangelskaja
(Host)
,
Tatjana Gavrilova
(Host)
,
Kuzmina
(Host)
,
Bočarova
(Host)
,
N. Děmenťjeva
(Host)
,
Tatjana Stěpanova
(Host)
,
Levitina
(Host)
,
Cekina
(Host)
,
Grošikov
(Host)
,
Gubin
(Host)
,
Boris Baranovskij
(Host)
,
Martěmjanov
(Host)
,
Mjagkov
(Host)
,
Račejev
(Host)
,
Ivanov
(Host)
,
Valukin
(Host)
Bojaři:
Chomutov
(Host)
,
Želtikov
(Host)
,
Charitonov
(Host)
,
Jefimov
(Host)
,
Kucharev
(Host)
,
Pliseckij
(Host)
,
Vlasov
(Host)
,
Leonov
(Host)
Herka, kočí, vojáci, pokladník:
Andrej Sitnikov
(Host)
,
Chaliulov
(Host)
,
Jevgenij Zernov
(Host)
,
Viktor Kožaděj
(Host)
,
Picunov
(Host)
,
Gubin
(Host)
,
Musatov
(Host)
,
Boris Akimov
(Host)
,
Lagunov
(Host)
,
Oleg Račkovskij
(Host)
,
Černičkin
(Host)
Stráž - I. dějství:
Chucešvili
(Host)
,
Samojlova
(Host)
,
Golikova
(Host)
,
Soloduchina
(Host)
Sluhové - II. dějství:
Viktor Kožaděj
(Host)
,
P. Ivanov
(Host)
Stráž - II. dějství:
Larisa Dmitrijeva
(Host)
,
S. Jefremova
(Host)
,
Kasatkina
(Host)
,
Činkina
(Host)
Ptáci a Finále:
Sidljarova
(Host)
,
Ščadrikova
(Host)
,
Monachova
(Host)
,
Valovič
(Host)
,
Chucešvili
(Host)
,
Samojlova
(Host)
,
Golikova
(Host)
,
Soloduchina
(Host)
,
Axenova
(Host)
,
Birjukova
(Host)
,
Galina Kozlova
(Host)
,
Kuzmičeva
(Host)
,
Vlasova
(Host)
,
Irina Vozianova
(Host)
,
Krylova
(Host)
,
Kudrjavceva
(Host)
,
Meškova
(Host)
,
Slepuchina
(Host)
,
Fedorova
(Host)
,
Maja Krjučkova
(Host)
Stráž - III. dějství:
Fetisova
(Host)
,
Larisa Dmitrijeva
(Host)
,
S. Jefremova
(Host)
,
Kasatkina
(Host)
Kuchaři:
Dimitrij Begak
(Host)
,
Chaliulov
(Host)
Sluhové - III. dějství:
Viktor Kožaděj
(Host)
,
Ivanov
(Host)
Děvčata - III. dějství:
Boguslavskaja
(Host)
,
Sedova
(Host)
,
Zotikova
(Host)
Pod vodou:
Archangelskaja
(Host)
Mořské sasanky:
Činkina
(Host)
,
Kresťjanova
(Host)
,
Ščadrikova
(Host)
,
Monachova
(Host)
,
Valovič
(Host)
,
Tatjana Gavrilova
(Host)
,
Kuzmina
(Host)
,
Bočarova
(Host)
,
N. Děmenťjeva
(Host)
,
Tatjana Stěpanova
(Host)
,
Levitina
(Host)
,
Galina Kozlova
(Host)
,
Kuzmičeva
(Host)
,
Krylova
(Host)
,
Kudrjavceva
(Host)
,
Cenina
(Host)
Rybky:
Zotikova
(Host)
,
Olga Golovina
(Host)
,
Vlasova
(Host)
,
Irina Vozianova
(Host)
,
I. Pozňakova
(Host)
Medúzy:
Vasiljeva
(Host)
,
Ryženko
(Host)
,
Galina Sokolova
(Host)
,
L. Ivanova
(Host)
,
E. Čerkasskaja
(Host)
Koníčci:
Jefimov
(Host)
,
Mjagkov
(Host)
,
Musatov
(Host)
,
Oleg Račkovskij
(Host)
,
Černičkin
(Host)
Ježdíci:
Martěmjanov
(Host)
,
Račejev
(Host)
Finále:
Jurij Kondratov
(Host)
,
Jevgenij Zernov
(Host)
,
Nikiforov
(Host)
,
Vladimir Vasilev
(Host)
,
Jefimov
(Host)
,
Kucharev
(Host)
,
Picunov
(Host)
,
Grošikov
(Host)
,
Gubin
(Host)
,
Boris Baranovskij
(Host)
,
Mjagkov
(Host)
,
Valukin
(Host)
,
Musatov
(Host)
,
Boris Akimov
(Host)
,
Lagunov
(Host)
,
Oleg Račkovskij
(Host)
,
Vik. Smirnov
(Host)
Spolupracovali
Výtvarník :
Boris I. Volkov
Seznam představení