Premiéry dle žánrů

SEZONA 1896/1897

Opera
Nikolaj Andrejevič Rimskij-Korsakov - Májová noc (Národní divadlo od 31.08.1896 do 22.02.1897)
Antonio Smareglia - Istarská svatba (Národní divadlo od 14.10.1896 do 26.10.1896)
Charles Gounod - Romeo a Julie (Národní divadlo od 30.10.1896 do 19.11.1896)
Arrigo Boito - Mefistofeles (Národní divadlo od 21.11.1896 do 09.12.1896)
Eduard Francevič Nápravník - Dubrovský (Národní divadlo od 13.12.1896 do 11.08.1899)
Antonín Dvořák - Šelma sedlák (Národní divadlo od 11.01.1897 do 28.03.1897)
Giuseppe Verdi - Violetta (Národní divadlo od 24.01.1897 do 15.09.1900)
Benjamin Godard - Markytánka (Národní divadlo od 25.02.1897 do 11.04.1897)
Karl Goldmark - Domácí cvrček (Národní divadlo od 13.03.1897 do 03.05.1900)
Umberto Giordano - André Chénier (Národní divadlo od 05.05.1897 do 17.05.1897)
Josef Nešvera - Perdita (Národní divadlo od 21.05.1897 do 01.06.1897)
Činohra
Hermann Sudermann - Čest (Národní divadlo od 18.08.1896 do 18.08.1896)
Hans Olden - Oficielní žena (Národní divadlo od 05.09.1896 do 18.10.1896)
Roberto Bracco - Nevěrná (Národní divadlo od 18.09.1896 do 29.12.1897)
Arthur Schnitzler - Milkování (Národní divadlo od 06.10.1896 do 13.10.1896)
Victorien Sardou - Staří mládenci (Národní divadlo od 17.10.1896 do 02.02.1897)
Alois Jirásek - Kolébka (Národní divadlo od 27.10.1896 do 21.10.1897)
Julius Zeyer - Z dob růžového jitra (Národní divadlo od 27.10.1896 do 24.02.1900)
Jaroslav Vrchlický - Epponina (Národní divadlo od 12.11.1896 do 26.05.1897)
Václav Hladík - Nový život (Národní divadlo od 28.11.1896 do 20.01.1897)
Giuseppe Giacosa - Práva duše (Národní divadlo od 14.12.1896 do 30.09.1897)
Edouard Pailleron - Svět nudy (Národní divadlo od 17.12.1896 do 16.01.1897)
William Shakespeare - Sen v noci svatojanské (Národní divadlo od 25.12.1896 do 15.06.1900)
Božena Viková-Kunětická - V jařmu (Národní divadlo od 29.12.1896 do 21.01.1897)
František Xaver Svoboda - Dědečku, dědečku! (Národní divadlo od 19.01.1897 do 10.03.1897)
Victorien Sardou - Paragrafy na střeše (Národní divadlo od 07.02.1897 do 02.03.1897)
Ivo Vojnović - Ekvinokce (Národní divadlo od 23.02.1897 do 21.03.1897)
Jan Ladecký - Dva světy (Národní divadlo od 08.03.1897 do 11.10.1900)
František Turinský - Angelina (Národní divadlo od 20.03.1897 do 21.04.1897)
William Shakespeare - Romeo a Julie (Národní divadlo od 28.03.1897 do 22.05.1898)
Julius Zeyer - Doňa Sanča (Národní divadlo od 02.04.1897 do 20.04.1897)
Jaroslav Vrchlický - Marie Calderonová (Národní divadlo od 14.04.1897 do 13.05.1897)
Friedrich Schiller - Marie Stuartovna (Národní divadlo od 30.04.1897 do 18.11.1899)
Henrik Ibsen - John Gabriel Borkman (Národní divadlo od 08.05.1897 do 28.05.1897)
František Xaver Svoboda - Směry života (Národní divadlo od 12.05.1897 do 22.05.1899)
Ippolit Vasiljevič Špažinskij - Paní majorka (Národní divadlo od 15.05.1897 do 08.11.1899)
Jan Červenka - Opuštěný (Národní divadlo od 30.05.1897 do 20.06.1897)
Henri Alfred Duru - Dvě svatby pana Darimonda (Národní divadlo od 14.06.1897 do 08.08.1897)
Henri-Charles Chivot - Nájemníci pana domácího (Národní divadlo od 30.06.1897 do 12.07.1897)
Josef Jiří Stankovský - Malý král (Národní divadlo od 03.07.1897 do 30.09.1897)
Balet
Jindřich Kaan z Albestů - Bajaja (Národní divadlo od 10.07.1897 do 14.10.1899)
Živý obraz
Viktor Oliva - Živý obraz /ke sjezdu lékárníků/ (Národní divadlo od 25.08.1896 do 25.08.1896)
František Adolf Šubert - Živý obraz /na počest prvního sjezdu rolnictva českého/ (Národní divadlo od 27.12.1896 do 27.12.1896)
František Adolf Šubert - Živý obraz /na výroční paměť úmrtí Bedřicha Smetany/ (Národní divadlo od 12.05.1897 do 12.05.1897)
Viktor Oliva - Živý obraz /na počest prvního sjezdu českých žen/ (Národní divadlo od 14.05.1897 do 14.05.1897)
František Adolf Šubert - Postavy Hubičky pozdravují svého mistra (Národní divadlo od 16.05.1897 do 16.05.1897)
František Adolf Šubert - Průvod skupin z dramat Kolárových (Národní divadlo od 24.06.1897 do 24.06.1897)
Ostatní
Victor Roger - Miss Nicol-Nick (Národní divadlo od 14.08.1896 do 13.09.1896)
Jaroslav Kvapil - Proslov - ke sjezdu lékárníků (Národní divadlo od 25.08.1896 do 25.08.1896)
Etienne-Nicolas Méhul - Předehra k opeře Josef a bratří jeho (Národní divadlo od 27.10.1896 do 22.03.1897)
Alexander Konstantinovič Glazunov, Zdeněk Fibich - Koncert Alexandry Vladimirovny Svjatlovské (Národní divadlo od 06.11.1896 do 06.11.1896)
Alexandr Sergejevič Dargomyžskij, Karel Bendl, Karel Weis, Michail Ivanovič Glinka, Petr Iljič Čajkovskij - Druhý a poslední koncert Alexandry Vladimirovny Svjatlovské (Národní divadlo od 08.11.1896 do 08.11.1896)
Augustin Eugen Mužík - Proslov - na počest prvního sjezdu rolnictva českého (Národní divadlo od 27.12.1896 do 27.12.1896)
Louis Varney - Nevinné ovečky (Národní divadlo od 06.01.1897 do 20.02.1897)
Václav Jan Tomášek - Ouvertura pro velký orchestr (Národní divadlo od 20.03.1897 do 22.03.1897)
Augustin Eugen Mužík - Proslov - na stoletou paměť narozenin Františka Turinského (Národní divadlo od 20.03.1897 do 20.03.1897)
Gaston Serpette - Červená Karkulka (Národní divadlo od 07.04.1897 do 07.07.1897)
Antonín Dvořák - Vodník (Národní divadlo od 01.05.1897 do 03.05.1897)
Karel Mašek - Dramatický proslov - na výroční paměť úmrtí Bedřicha Smetany (Národní divadlo od 12.05.1897 do 12.05.1897)
Pavla Maternová - Proslov - na počest prvního sjezdu českých žen (Národní divadlo od 14.05.1897 do 14.05.1897)
Jaroslav Kvapil - Proslov - na počest postavení pomníku J. J. Kolára (Národní divadlo od 24.06.1897 do 24.06.1897)
Zdeněk Fibich - Slavnostní předehra (Národní divadlo od 24.06.1897 do 03.07.1897)
Augustin Eugen Mužík - Proslov - na počest odhalení pomníku J. J. Staňkovského (Národní divadlo od 03.07.1897 do 03.07.1897)