Premiéry dle žánrů

SEZONA 1898/1899

Opera
Antonín Vojtěch Horák - Na večer Bílé soboty (Národní divadlo od 21.09.1898 do 09.11.1899)
Josef Richard Rozkošný - Satanela (Národní divadlo od 05.10.1898 do 24.10.1898)
Daniel François Esprit Auber - Němá z Portici (Národní divadlo od 12.10.1898 do 03.02.1899)
Wolfgang Amadeus Mozart - Kouzelná flétna (Národní divadlo od 16.10.1898 do 25.06.1901)
Vincenzo Bellini - Norma (Národní divadlo od 22.10.1898 do 22.10.1898)
Léo Delibes - Lakmé (Národní divadlo od 03.11.1898 do 26.11.1898)
Franz Liszt - Svatá Alžběta (Národní divadlo od 19.11.1898 do 10.03.1899)
Giuseppe Verdi - Rigoletto (Národní divadlo od 01.12.1898 do 04.12.1898)
Josef Bohuslav Foerster - Eva (Národní divadlo od 01.01.1899 do 24.04.1900)
Ludvík Lošťák - Selská bouře (Národní divadlo od 26.04.1899 do 30.06.1899)
Bedřich Smetana - Hubička (Národní divadlo od 13.05.1899 do 23.01.1901)
Alexandr Porfirjevič Borodin - Kníže Igor (Národní divadlo od 08.06.1899 do 25.06.1899)
Jan Malát - Stáňa (Národní divadlo od 30.06.1899 do 10.05.1900)
Činohra
Josef Mervart - Servus (Národní divadlo od 03.08.1898 do 03.08.1898)
Edouard Martin, Eugene Labiche - Dobrodiní souží (Národní divadlo od 11.08.1898 do 21.08.1898)
Adolphe Leclercq, Alexandre Bisson - Žárlivá (Národní divadlo od 27.08.1898 do 05.06.1900)
Ignacy Maciejowski-Sewer - Martin Luba (Národní divadlo od 13.09.1898 do 12.10.1898)
Václav Kliment Klicpera - Veselohra na mostě (Národní divadlo od 24.09.1898 do 24.02.1900)
Václav Kliment Klicpera - Každý něco pro vlast (Národní divadlo od 24.09.1898 do 23.11.1898)
Václav Kliment Klicpera - Kytka (Národní divadlo od 24.09.1898 do 23.11.1898)
Eugene Scribe - Sklenice vody (Národní divadlo od 27.09.1898 do 09.11.1898)
Gerolamo Rovetta - Bezectní (Národní divadlo od 10.10.1898 do 25.10.1898)
Jaroslav Vrchlický - Soud lásky (Národní divadlo od 19.10.1898 do 22.12.1898)
Jan Ladecký - Bez lásky (Národní divadlo od 05.11.1898 do 19.04.1899)
William Shakespeare - Král Lear (Národní divadlo od 12.11.1898 do 17.12.1898)
Alexandre Dumas ml. - Francillon (Národní divadlo od 27.11.1898 do 01.01.1899)
Božena Viková-Kunětická - Neznámá pevnina (Národní divadlo od 03.12.1898 do 22.02.1899)
Karel Pippich - Z české domácnosti (Národní divadlo od 17.12.1898 do 17.03.1899)
Gabriel Finne - Sýček (Národní divadlo od 21.12.1898 do 09.01.1899)
Moliere - Lakomec (Národní divadlo od 21.12.1898 do 08.03.1908)
Gerhart Hauptmann - Forman Henčl (Národní divadlo od 11.01.1899 do 31.03.1901)
Charles Simon, Pierre Francisque Samuel Berton - Zaza (Národní divadlo od 26.01.1899 do 22.10.1899)
Josef Kajetán Tyl - Paní Marjánka, matka pluku (Národní divadlo od 10.02.1899 do 10.02.1899)
Václav Vlček - Eliška Přemyslovna (Národní divadlo od 25.02.1899 do 18.03.1899)
Mikuláš Ryvín - Pohostinsku (Národní divadlo od 17.03.1899 do 12.04.1899)
Edmond Rostand - Cyrano de Bergerac (Národní divadlo od 22.03.1899 do 24.05.1900)
Edouard Pailleron - Myška (Národní divadlo od 11.04.1899 do 06.04.1904)
Matěj Anastazia Šimáček - Svět malých lidí (Národní divadlo od 06.05.1899 do 06.06.1899)
Hermann Sudermann - Skryté štěstí (Národní divadlo od 18.05.1899 do 15.08.1899)
William Shakespeare - Kupec benátský (Národní divadlo od 12.06.1899 do 08.05.1900)
Josef Štolba - Na letním bytě (Národní divadlo od 23.06.1899 do 20.06.1901)
František Ferdinand Šamberk - Palackého třída čís. 27 (Národní divadlo od 08.07.1899 do 20.08.1899)
Etienne François Auguste Mayer, Marc Jean Louis Fournier - Při piketu (Národní divadlo od 11.07.1899 do 11.10.1905)
Adolphe Philippe d'Ennery, Jules Verne - Cesta kolem světa v 80 dnech (Národní divadlo od 14.07.1899 do 21.06.1903)
Balet
Adolphe David - Kamenný host (Národní divadlo od 07.02.1899 do 15.02.1899)
Živý obraz
Josef Šmaha - Živý obraz /na oslavu 350. provozování Prodané nevěsty/ (Národní divadlo od 30.09.1898 do 30.09.1898)
František Adolf Šubert - Živý obraz /na oslavu 80. narozenin Františka Ladislava Riegra/ (Národní divadlo od 09.12.1898 do 09.12.1898)
Viktor Oliva - Živý obraz /na paměť stých narozenin Františka Ladislava Čelakovského/ (Národní divadlo od 06.03.1899 do 06.03.1899)
Viktor Oliva - Živý obraz /pro národně-sociální dělnictvo/ (Národní divadlo od 29.04.1899 do 30.04.1899)
Viktor Oliva - Živý obraz /pro národně sociální dělnictvo/ (Národní divadlo od 06.05.1899 do 06.05.1899)
Viktor Oliva - Živý obraz /na počest 100. narozenin A. S. Puškina/ (Národní divadlo od 04.06.1899 do 04.06.1899)
Ostatní
Jacques Offenbach - Bandité (Národní divadlo od 25.08.1898 do 08.04.1899)
Karel Kádner - Proslov - na oslavu 350. provozování Prodané nevěsty (Národní divadlo od 30.09.1898 do 30.09.1898)
Karel Kádner - Proslov - na oslavu 80. narozenin Františka Ladislava Riegra (Národní divadlo od 09.12.1898 do 09.12.1898)
Adam Mickiewicz - Tryzna (Národní divadlo od 23.12.1898 do 23.12.1898)
Richard Heuberger - Ples v opeře (Národní divadlo od 19.01.1899 do 07.05.1900)
František Adolf Šubert - Proslov - na oslavu postavení poprsí Josefa Kajetána Tyla ve foyeru ND (Národní divadlo od 05.02.1899 do 05.02.1899)
Antonín Dvořák - Předehra k Šamberkově obrazu ze života Josef Kajetán Tyl (Národní divadlo od 05.02.1899 do 05.02.1899)
František Ladislav Čelakovský - Růže stolistá (Národní divadlo od 06.03.1899 do 06.03.1899)
František Ladislav Čelakovský - Ohlas písní ruských (Národní divadlo od 06.03.1899 do 06.03.1899)
Bedřich Smetana - Z českých luhů a hájů (Národní divadlo od 06.03.1899 do 06.05.1899)
Solomin - Proslov - pro národně-sociální dělnictvo (Národní divadlo od 29.04.1899 do 30.04.1899)
Svatopluk Čech - Z Písní otroka XVI. (Národní divadlo od 06.05.1899 do 06.05.1899)
Sidney Jones - Gejša (Národní divadlo od 11.05.1899 do 05.11.1899)
Alexandr Sergejevič Puškin - Kavkazský jatec - úryvek (Národní divadlo od 04.06.1899 do 04.06.1899)
Michail Ivanovič Glinka - Předehra k opeře Ruslan a Ludmila (Národní divadlo od 04.06.1899 do 04.06.1899)