Premiéry dle žánrů

SEZONA 1900/1901

Opera
Bedřich Smetana - Dalibor (Národní divadlo od 28.07.1900 do 04.02.1903)
Gustav Albert Lortzing - Car a tesař (Národní divadlo od 02.09.1900 do 06.02.1901)
Daniel François Esprit Auber - Fra Diavolo (Národní divadlo od 14.10.1900 do 05.06.1901)
Georges Bizet - Carmen (Národní divadlo od 21.10.1900 do 20.06.1925)
Zdeněk Fibich - Pád Arkuna (Národní divadlo od 09.11.1900 do 04.01.1901)
Friedrich von Flotow - Alessandro Stradella (Národní divadlo od 29.11.1900 do 10.04.1901)
Ludwig van Beethoven - Fidelio (Národní divadlo od 21.12.1900 do 05.02.1901)
Engelbert Humperdinck - Perníková chaloupka (Národní divadlo od 02.01.1901 do 21.01.1901)
Jules Massenet - Werther (Národní divadlo od 13.01.1901 do 31.05.1901)
Giacomo Meyerbeer - Prorok (Národní divadlo od 03.02.1901 do 30.01.1903)
Wolfgang Amadeus Mozart - Figarova svatba (Národní divadlo od 09.03.1901 do 22.05.1901)
Giuseppe Verdi - Otello (Národní divadlo od 24.03.1901 do 19.05.1901)
Antonín Dvořák - Rusalka (Národní divadlo od 31.03.1901 do 06.10.1910)
Jacques Offenbach - Hoffmannovy povídky (Národní divadlo od 15.04.1901 do 26.06.1914)
Bedřich Smetana - Tajemství (Národní divadlo od 02.05.1901 do 17.06.1912)
Giuseppe Verdi - Aida (Národní divadlo od 03.06.1901 do 21.08.1912)
Činohra
Holger Drachmann - Byl jednou jeden král (Národní divadlo od 31.07.1900 do 13.09.1905)
Jaroslav Hilbert - Vina (Národní divadlo od 02.08.1900 do 25.01.1909)
Albin Valabregue, Charles Maurice Hennequin - Ustupte ženám! (Národní divadlo od 09.08.1900 do 28.10.1900)
Philipp Langmann - Bartoš Tuřanský (Národní divadlo od 20.08.1900 do 26.09.1900)
William Schwenck Gilbert - Pokračování (Národní divadlo od 27.08.1900 do 01.09.1900)
Anton Pavlovič Čechov - Námluvy (Národní divadlo od 27.08.1900 do 28.04.1907)
Ladislav Stroupežnický - V panském čeledníku (Národní divadlo od 27.08.1900 do 20.05.1906)
Alois Mrštík, Vilém Mrštík - Maryša (Národní divadlo od 11.09.1900 do 22.05.1906)
Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais - Figarova svatba (Národní divadlo od 04.10.1900 do 05.06.1902)
Václav Štech - Maloměstské tradice (Národní divadlo od 09.10.1900 do 31.10.1900)
Sofokles - Antigona (Národní divadlo od 13.10.1900 do 03.11.1900)
Lev Nikolajevič Tolstoj - Vláda tmy (Národní divadlo od 26.10.1900 do 07.11.1900)
Richard Brinsley Sheridan - Škola pohoršení (Národní divadlo od 13.11.1900 do 19.12.1900)
Björnstjerne Björnson - Nad naši sílu (Národní divadlo od 24.11.1900 do 16.02.1901)
František Xaver Svoboda - Čekanky (Národní divadlo od 02.12.1900 do 16.06.1901)
Josef Šmaha - Zlato (Národní divadlo od 09.12.1900 do 27.02.1901)
Jaroslav Vrchlický - V uchu Dionysiově (Národní divadlo od 27.12.1900 do 13.02.1901)
Božena Viková-Kunětická - Přítěž (Národní divadlo od 11.01.1901 do 04.04.1905)
Josef Štolba - Mořská panna (Národní divadlo od 02.02.1901 do 12.04.1908)
Julius Zeyer - Sulamit (Národní divadlo od 08.02.1901 do 31.05.1902)
Marco Praga - Ideální žena (Národní divadlo od 26.02.1901 do 03.04.1901)
Eugene Brieux - Červený talár (Národní divadlo od 03.03.1901 do 06.05.1901)
Jaroslav Kvapil - Přítmí (Národní divadlo od 08.03.1901 do 08.03.1901)
Alois Jirásek - M. D. Rettigová (Národní divadlo od 25.03.1901 do 01.01.1903)
Karel Želenský - Návrat (Národní divadlo od 03.04.1901 do 28.04.1901)
Anton Pavlovič Čechov - Strýček Váňa (Národní divadlo od 20.04.1901 do 02.10.1901)
André Lefevre - Faun (Národní divadlo od 25.04.1901 do 20.05.1901)
František Ferdinand Šamberk - Blázinec v prvním poschodí (Národní divadlo od 25.04.1901 do 15.05.1910)
Frank Wedekind - Komorní pěvec (Národní divadlo od 25.04.1901 do 20.03.1902)
Josef Jiří Kolár - Žižkova smrt (Národní divadlo od 13.05.1901 do 28.09.1901)
Alexandre Dumas st. - Vyzvání k tanci (Národní divadlo od 01.06.1901 do 13.05.1902)
Auguste Vacquerie - Člověk třtina (Národní divadlo od 01.06.1901 do 18.09.1901)
Alfred Capus - Manželové paní Leontiny (Národní divadlo od 26.06.1901 do 16.10.1901)
Georges Courteline, Jules Lévy - Dobrák komisař (Národní divadlo od 08.07.1901 do 13.09.1902)
Moliere - Šibalství Skapinova (Národní divadlo od 08.07.1901 do 20.05.1906)
Balet
Leo Pouget - Terpsichora (Národní divadlo od 14.03.1901 do 08.12.1903)
Constantino Dall´Argine - Brahma (Národní divadlo od 16.06.1901 do 24.06.1901)
Živý obraz
Karel Štapfer - Za praporem sokolským (Národní divadlo od 28.06.1901 do 28.06.1901)
Ostatní
Heinrich Wilhelm Ernst, Henri Vieuxtemps, Henryk Wieniawski, Johann Sebastian Bach, Vítězslav Novák - Koncert virtuosa na housle Jana Kubelíka (I.) (Národní divadlo od 22.09.1900 do 22.09.1900)
Antonín Dvořák, Camille Saint-Saëns, Henryk Wieniawski, Josef Suk, Karel Emanuel Macan, Niccolo Paganini, Oskar Nedbal, Otakar Ševčík, Václav Juda Novotný, Vítězslav Novák - Koncert virtuosa na housle Jana Kubelíka (II.) (Národní divadlo od 25.09.1900 do 25.09.1900)
Henryk Wieniawski, Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven, Niccolo Paganini - Koncert virtuosa na housle Jana Kubelíka (III.) (Národní divadlo od 02.10.1900 do 02.10.1900)
Giuseppe Tartini, Henryk Wieniawski, Niccolo Paganini - Koncert virtuosa na housle Jana Kubelíka (IV.) (Národní divadlo od 05.10.1900 do 05.10.1900)
E. Dell´Acqa, František Antonín Ernst, Jindřich Proch, Ludwig Spohr, Niccolo Paganini, Otakar Ševčík - Koncert virtuosa na housle Jana Kubelíka (V.) (Národní divadlo od 18.10.1900 do 18.10.1900)
F. Škach, Fryderyk Chopin, Henri Vieuxtemps, Ludwig van Beethoven, Niccolo Paganini, Pablo de Sarasate, Václav Juda Novotný - Koncert virtuosa na housle Jana Kubelíka (VI.) (Národní divadlo od 23.10.1900 do 23.10.1900)
Ludwig van Beethoven - Ouvertura Leonora III (Národní divadlo od 21.12.1900 do 05.02.1901)
Bedřich Smetana - Vyšehrad (Národní divadlo od 08.02.1901 do 08.02.1901)
Alois Jiránek, Antonín Dvořák, Josef Suk, Karel Bendl, Karel Emanuel Macan, Oskar Nedbal, Petr Iljič Čajkovskij, Robert Franz, Václav Juda Novotný, Vítězslav Novák - Koncert (I.) (Národní divadlo od 22.02.1901 do 22.02.1901)
Bohumil Vendler, E. Hildach, Eduard Lassen, Emanuel Chvála, Franz Schubert, Henri Vieuxtemps, Josef Malát, Karel Kovařovic, Václav Juda Novotný - Koncert (II.) (Národní divadlo od 27.02.1901 do 27.02.1901)
Antonio Bazzini, Bedřich Smetana, Edvard Grieg, Franz Schubert, G. K. (Karel ?) Hoffmeister, Jindřich Kaan z Albestů, Josef Malát, Karel Bendl, Karel Emanuel Macan, Ludwig van Beethoven, Robert Schumann, Václav Juda Novotný - Koncert (III.) (Národní divadlo od 01.03.1901 do 01.03.1901)
David Popper, Edvard Grieg, František Picka, Johann Sebastian Bach, Johannes Brahms, Karel Bendl, Richard Strauss, Richard Wagner, Robert Schumann - Koncert (IV.) (Národní divadlo od 08.03.1901 do 08.03.1901)
Jacques Offenbach - Dafnis a Chloë (Národní divadlo od 14.03.1901 do 01.12.1902)
Antonín Dvořák - Předehra k Šamberkově obrazu ze života Josef Kajetán Tyl (Národní divadlo od 28.06.1901 do 28.06.1901)
Bohdan Kaminský - Sokolům! (Národní divadlo od 28.06.1901 do 28.06.1901)
Svatopluk Čech - Kostnická duma (Národní divadlo od 05.07.1901 do 05.07.1901)
André Messager - Michuovic dcerušky (Národní divadlo od 14.07.1901 do 27.01.1904)