Premiéry dle žánrů

SEZONA 1906/1907

Opera
Josef Nešvera - Radhošť (Národní divadlo od 03.10.1906 do 20.10.1906)
Christoph Willibald Gluck - Orfeus a Eurydika (Národní divadlo od 10.11.1906 do 27.11.1907)
Vladimir Ivanovič Rebikov - Vánoční stromek (Národní divadlo od 27.11.1906 do 23.12.1907)
Peter Cornelius - Bagdadský lazebník (Národní divadlo od 21.12.1906 do 26.02.1907)
Karel Kovařovic - Na starém bělidle (Národní divadlo od 06.01.1907 do 10.01.1908)
Giuseppe Verdi - Maškarní ples (Národní divadlo od 15.02.1907 do 10.04.1907)
Richard Wagner - Lohengrin (Národní divadlo od 08.03.1907 do 02.12.1917)
Karel Bendl - Švanda dudák (Národní divadlo od 29.04.1907 do 15.05.1907)
Ladislav Prokop - Sen lesa (Národní divadlo od 07.06.1907 do 04.06.1908)
Činohra
Jean Richepin - Flibustýř (Národní divadlo od 23.08.1906 do 17.08.1907)
Wlodzimierz Perzyński - Lehkomyslná sestra (Národní divadlo od 06.09.1906 do 23.10.1906)
Ladislav Stroupežnický - Paní mincmistrová (Národní divadlo od 12.09.1906 do 12.09.1906)
Henry Léon Gustave Bernstein - Ve víru (Národní divadlo od 24.09.1906 do 31.10.1906)
Johann Wolfgang Goethe - Faust (Národní divadlo od 28.10.1906 do 20.08.1907)
Viktor Dyk - Episoda (Národní divadlo od 14.11.1906 do 30.01.1907)
Viktor Dyk - Smuteční hostina (Národní divadlo od 14.11.1906 do 07.05.1907)
František Xaver Svoboda - Fialka (Národní divadlo od 08.12.1906 do 20.01.1907)
Hermann Sudermann - Domov (Národní divadlo od 03.01.1907 do 16.12.1907)
Anton Pavlovič Čechov - Tři sestry (Národní divadlo od 19.01.1907 do 23.05.1908)
Alfred Sutro - Zdi Jericha (Národní divadlo od 07.02.1907 do 08.05.1907)
Angel Guimera - V nížině (Národní divadlo od 16.03.1907 do 24.04.1907)
William Shakespeare - Mnoho povyku pro nic (Národní divadlo od 27.03.1907 do 15.06.1912)
Théodore de Banville - Žena Sokratova (Národní divadlo od 19.04.1907 do 22.08.1907)
Karel Jonáš - Nový sport (Národní divadlo od 19.04.1907 do 04.12.1907)
Karel Leger - Zima (Národní divadlo od 19.04.1907 do 12.05.1907)
Emil Tréval - Nevysloveno (Národní divadlo od 19.04.1907 do 04.12.1907)
Alois Jirásek - Otec (Národní divadlo od 04.05.1907 do 26.10.1907)
Oscar Wilde - Ideální manžel (Národní divadlo od 22.05.1907 do 12.03.1908)
Karel Jonáš - Ženich (Národní divadlo od 29.05.1907 do 16.12.1911)
Jaroslav Balák - Terna (Národní divadlo od 12.06.1907 do 14.06.1907)
Balet
Oskar Nedbal - Pohádka o Honzovi (Národní divadlo od 14.01.1907 do 16.10.1912)
Petr Iljič Čajkovskij - Labutí jezero (Národní divadlo od 27.06.1907 do 08.08.1911)
Živý obraz
Karel Štapfer - Živý obraz /na počest V. sletu všesokolského/ (Národní divadlo od 28.06.1907 do 28.06.1907)
Ostatní
Karel Bendl - Indická princezna (Národní divadlo od 31.08.1906 do 11.11.1906)
Milij Alexejevič Balakirev - V Čechách (Národní divadlo od 27.11.1906 do 10.12.1906)
Antonín Dvořák, Josef Suk - Koncert z díla Josefa Suka a Antonína Dvořáka (Národní divadlo od 03.02.1907 do 24.02.1907)
Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, František Ondříček - Koncert na počest 50. narozenin Františka Ondříčka (Národní divadlo od 28.04.1907 do 28.04.1907)
J. Červený - Proslov - pro dělnictvo strany sociálně demokratické (Národní divadlo od 30.04.1907 do 30.04.1907)
Marie Calma - Proslov - pro dělnictvo strany národně sociální (Národní divadlo od 05.05.1907 do 05.05.1907)
František Serafínský Procházka - Proslov - na počest V. sletu všesokolského (Národní divadlo od 28.06.1907 do 28.06.1907)