Premiéry dle žánrů

SEZONA 1909/1910

Opera
Karl Goldmark - Domácí cvrček (Národní divadlo od 16.08.1909 do 15.11.1909)
André Messager - Fortunio (Národní divadlo od 25.09.1909 do 18.10.1909)
Hermann Goetz - Zkrocení zlé ženy (Národní divadlo od 04.11.1909 do 09.12.1909)
Antonín Dvořák - Jakobín (Národní divadlo od 17.12.1909 do 05.05.1927)
Josef Bohuslav Foerster - Eva (Národní divadlo od 09.01.1910 do 03.03.1910)
Otakar Zich - Malířský nápad (Národní divadlo od 11.03.1910 do 17.03.1910)
Adolf Piskáček - Divá Bára (Národní divadlo od 11.03.1910 do 17.03.1910)
Jules Massenet - Manon (Národní divadlo od 20.03.1910 do 04.04.1913)
Richard Strauss - Elektra (Národní divadlo od 25.04.1910 do 09.02.1912)
Bedřich Smetana - Dalibor (Národní divadlo od 07.06.1910 do 06.07.1923)
Daniel François Esprit Auber - Fra Diavolo (Národní divadlo od 24.06.1910 do 17.04.1912)
Činohra
Imre Madách - Tragedie člověka (Národní divadlo od 12.08.1909 do 04.01.1911)
František Xaver Svoboda - Čekanky (Národní divadlo od 19.08.1909 do 05.06.1910)
William Somerset Maugham - Mrs. Dot (Národní divadlo od 30.08.1909 do 30.11.1910)
Sophus August Berthel Michaëlis - Revoluční svatba (Národní divadlo od 10.09.1909 do 07.07.1910)
Josef Jiří Kolár - Pražský žid (Národní divadlo od 17.09.1909 do 06.03.1912)
Alexandre Bisson - Bezejmenná (Národní divadlo od 29.09.1909 do 22.05.1910)
William Shakespeare - Benátský kupec (Národní divadlo od 06.10.1909 do 16.11.1920)
Gustav Frederik Esmann - Rozmilá rodina (Národní divadlo od 19.11.1909 do 09.02.1910)
Friedrich Schiller - Valdštejn (Národní divadlo od 27.11.1909 do 27.01.1916)
Vojtěška Baldessari-Plumlovská - Krakonoš (Národní divadlo od 22.12.1909 do 21.12.1910)
Hamilton Fyfe - Moderní Aspasie (Národní divadlo od 05.01.1910 do 16.02.1910)
Henrik Ibsen - Opory společnosti (Národní divadlo od 24.01.1910 do 30.04.1910)
J. M. Šerý - Sen na popeleční středu (Národní divadlo od 06.02.1910 do 30.03.1910)
Alois Jirásek - Pan Johanes (Národní divadlo od 16.02.1910 do 02.04.1910)
Gustav Johannes Wied - Její Milost stará paní (Národní divadlo od 05.03.1910 do 20.03.1910)
Johann Wolfgang Goethe - Faust (Národní divadlo od 27.03.1910 do 16.04.1911)
William Somerset Maugham - Královská Výsost (Národní divadlo od 06.04.1910 do 06.06.1915)
Juliusz Slowacki - Beatrix Cenci (Národní divadlo od 22.04.1910 do 02.11.1910)
Paul Gavault - Čokoládová princezna (Národní divadlo od 03.05.1910 do 21.05.1911)
Björnstjerne Björnson - Když réva znova kvete (Národní divadlo od 24.05.1910 do 16.11.1910)
Gabriela Zapolska - Morálka paní Dulské (Národní divadlo od 18.06.1910 do 23.04.1918)
Jaroslav Kvapil - Princezna Pampeliška (Národní divadlo od 29.06.1910 do 26.06.1921)
Balet
Charles Forgeron, Rudolf Zamrzla - Na záletech (Národní divadlo od 24.10.1909 do 02.03.1910)
Anton Grigorjevič Rubinštejn - Paní Moda (Národní divadlo od 05.06.1910 do 12.10.1910)
Živý obraz
Ostatní
Ludwig van Beethoven - Ouvertura Leonora III (Národní divadlo od 06.02.1910 do 06.02.1910)
Antonín Macek - Proslov - pro dělnictvo sociálně demokratické (Národní divadlo od 30.04.1910 do 30.04.1910)
Jacques Offenbach - Píseň Fortuniova (Fortuniova píseň) (Národní divadlo od 08.06.1910 do 08.01.1915)
Bedřich Smetana - Slavnostní pochod (Národní divadlo od 14.06.1910 do 14.06.1910)
Augustin Eugen Mužík - Proslov - na počest Čechů dolnorakouských (Národní divadlo od 02.07.1910 do 02.07.1910)