Premiéry dle žánrů

SEZONA 1918/1919

Opera
Vincenzo Bellini - Norma (Národní divadlo od 04.10.1918 do 20.10.1918)
František Picka - Malíř Rainer (Národní divadlo od 06.11.1918 do 16.12.1918)
Josef Bohuslav Foerster - Nepřemožení (Národní divadlo od 19.12.1918 do 12.10.1921)
Charles Gounod - Faust a Markétka (Národní divadlo od 12.01.1919 do 29.03.1930)
Modest Petrovič Musorgskij - Boris Godunov (Národní divadlo od 20.02.1919 do 06.06.1933)
Christoph Willibald Gluck - Orfeus a Eurydika (Národní divadlo od 20.03.1919 do 12.12.1919)
Jaroslav Jeremiáš - Starý král (Národní divadlo od 13.04.1919 do 24.04.1919)
Léo Delibes - Lakmé (Národní divadlo od 09.06.1919 do 28.09.1922)
Činohra
Viktor Dyk - Smuteční hostina (Národní divadlo od 17.08.1918 do 17.12.1920)
Karel Mašek - Dceruška hostinského (Národní divadlo od 17.08.1918 do 20.09.1918)
Matěj Anastazia Šimáček - Jiný vzduch (Národní divadlo od 25.08.1918 do 25.11.1918)
Jaroslav Kvapil - Oblaka (Národní divadlo od 06.09.1918 do 20.11.1920)
Jaroslav Hilbert - Falkenštejn (Národní divadlo od 16.09.1918 do 11.06.1919)
Josef Jiří Kolár - Magelona (Národní divadlo od 24.09.1918 do 24.09.1918)
Alois Jirásek - Jan Roháč (Národní divadlo od 25.10.1918 do 15.11.1921)
Karel Mašek - České Sibylly (Národní divadlo od 08.11.1918 do 17.11.1918)
George Bernard Shaw - Mesaliance (Národní divadlo od 15.11.1918 do 25.03.1919)
Ladislav Stroupežnický - Paní mincmistrová (Národní divadlo od 20.11.1918 do 20.11.1918)
Ladislav Stroupežnický - Zvíkovský rarášek (Národní divadlo od 20.11.1918 do 20.11.1918)
Gabriela Preissová - Dvě ukolébavky (Národní divadlo od 21.11.1918 do 26.02.1919)
Jaroslav Hilbert - Česká komedie (Národní divadlo od 24.11.1918 do 05.12.1918)
Arnošt Dvořák - Král Václav IV. (Národní divadlo od 15.12.1918 do 21.02.1922)
Karel Mašek - Kašpárkova maminka (Národní divadlo od 04.01.1919 do 11.12.1920)
Růžena Jesenská - Attila (Národní divadlo od 24.01.1919 do 01.06.1919)
Jiří Mahen - Nebe, peklo, ráj... (Národní divadlo od 06.02.1919 do 17.09.1919)
Emanuel Bozděch - Světa pán v županu (Národní divadlo od 12.02.1919 do 20.01.1921)
Edmond Rostand - Cyrano de Bergerac (Národní divadlo od 03.03.1919 do 15.02.1920)
Josef Štolba - Vodní družstvo (Národní divadlo od 19.03.1919 do 19.03.1919)
Alexandr Nikolajevič Ostrovskij - Bouře (Národní divadlo od 19.03.1919 do 04.10.1919)
Ivo Vojnović - Smrt matky Jugovićů (Národní divadlo od 30.03.1919 do 22.12.1920)
Rudolf Krupička - Vršovci (Národní divadlo od 25.04.1919 do 27.06.1919)
Henrik Ibsen - Nora (Národní divadlo od 05.05.1919 do 11.02.1926)
Anton Pavlovič Čechov - Višňový sad (Národní divadlo od 21.05.1919 do 28.02.1920)
Stanley Houghton - Tovární prázdniny (Národní divadlo od 18.06.1919 do 12.10.1919)
Alois Jirásek - Jan Žižka (Národní divadlo od 06.07.1919 do 06.06.1924)
Ostatní