Premiéry dle žánrů

SEZONA 1930/1931

Opera
Vítězslav Novák - Lucerna (Národní divadlo od 28.09.1930 do 20.10.1933)
Max Brand - Strojník Hopkins (Národní divadlo od 07.10.1930 do 10.02.1931)
Vítězslav Novák - Zvíkovský rarášek (Národní divadlo od 01.12.1930 do 10.03.1931)
Vítězslav Novák - Karlštejn (Národní divadlo od 04.12.1930 do 01.06.1931)
Karel Kovařovic - Na starém bělidle (Národní divadlo od 06.12.1930 do 10.06.1931)
Giuseppe Verdi - Don Carlos (Národní divadlo od 21.01.1931 do 26.02.1942)
Leoš Janáček - Z mrtvého domu (Národní divadlo od 21.02.1931 do 04.06.1931)
Ignaz Lilien - Beatrys (Národní divadlo od 01.04.1931 do 17.06.1931)
Gioacchino Rossini - Lazebník sevillský (Stavovské divadlo od 22.04.1931 do 24.01.1933)
Wolfgang Amadeus Mozart - Ženy jsou ženy (Stavovské divadlo od 23.05.1931 do 05.02.1932)
Jacques Offenbach - Hoffmannovy povídky (Národní divadlo od 27.06.1931 do 20.06.1939)
Činohra
Frederick Lonsdale - Sex appeal (Stavovské divadlo od 09.09.1930 do 10.01.1931)
Jaroslav Hilbert - Třidič štěrku (Národní divadlo od 18.09.1930 do 29.01.1931)
Edward Childs Carpenter - Děti starého mládence (Stavovské divadlo od 01.10.1930 do 05.09.1931)
Laurence Stallings, Maxwell Anderson - Rivalové (Stavovské divadlo od 15.10.1930 do 07.12.1930)
Benn W. Levy - Láska a umění (Národní divadlo od 22.10.1930 do 15.11.1930)
Zofia Nalkowska - Dům žen (Stavovské divadlo od 31.10.1930 do 18.11.1930)
František Xaver Svoboda - Směry života (Národní divadlo od 04.11.1930 do 17.12.1930)
Steve Passeur - Žena, která si koupila muže (Stavovské divadlo od 07.11.1930 do 28.06.1931)
Rudolf Medek - Srdce a válka (Národní divadlo od 19.11.1930 do 07.02.1931)
Jaroslav Hilbert - Pěst (Stavovské divadlo od 26.11.1930 do 24.01.1931)
Djuro Dimović - Kralevic Marko (Národní divadlo od 30.11.1930 do 14.01.1931)
George Kelly - Craigova žena (Stavovské divadlo od 12.12.1930 do 03.03.1931)
Alfred Savoir - Kateřina Veliká (Stavovské divadlo od 20.12.1930 do 14.01.1933)
Preston Sturges - Docela nepočestně (Stavovské divadlo od 31.12.1930 do 09.09.1931)
William Shakespeare - Kupec benátský (Národní divadlo od 16.01.1931 do 20.05.1931)
Julius Zeyer - Radúz a Mahulena (Národní divadlo od 07.02.1931 do 04.01.1934)
Régis Gignoux - Profesor angličtiny (Stavovské divadlo od 18.02.1931 do 18.03.1931)
Jean Giraudoux - Nový Amfitryon (Národní divadlo od 14.03.1931 do 29.09.1931)
William Somerset Maugham - Živitel (Stavovské divadlo od 20.03.1931 do 22.04.1931)
Moliere - Lakomec (Stavovské divadlo od 28.03.1931 do 01.09.1931)
Viktor Dyk - Zapomnětlivý (Národní divadlo od 11.04.1931 do 14.05.1931)
Pedro Calderón de la Barca - Schovávaná na schodech (Stavovské divadlo od 18.04.1931 do 21.06.1931)
Emil Synek - Rychlebové (Stavovské divadlo od 29.04.1931 do 14.06.1931)
George Ciprian - Muž s kobylou (Stavovské divadlo od 10.05.1931 do 19.09.1931)
Gregorio Martinez Sierra, Honorio Maura - Julie si koupí dítě (Stavovské divadlo od 16.05.1931 do 06.01.1933)
Viktor Dyk - Smuteční hostina (Národní divadlo od 26.05.1931 do 26.05.1931)
Marcel Pagnol - Malajský šíp (Stavovské divadlo od 29.05.1931 do 24.09.1933)
Adolf Nowaczyński - Jaro národů (Národní divadlo od 19.06.1931 do 02.10.1931)
Reginald Berkeley - Dovolená ve Francii (Stavovské divadlo od 30.06.1931 do 20.01.1932)
Balet
Vítězslav Novák - Slovácká neděle (Národní divadlo od 01.12.1930 do 10.03.1931)
Albert Roussel - Pavoučí hostina (Národní divadlo od 13.05.1931 do 22.09.1932)
Igor Stravinskij - Pták Ohnivák (Národní divadlo od 13.05.1931 do 05.11.1932)
Ostatní
Bedřich Smetana - Tábor (Národní divadlo od 11.03.1931 do 11.03.1931)
Miroslav Rutte, Viktor Dyk - Tryzna za Viktora Dyka (Národní divadlo od 26.05.1931 do 26.05.1931)