Marián Pavlovič
Životopis
Tenorista Marian Pavlovič se narodil v roce 1972. Studium zpěvu u Doc. Petera Mikuláše na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě ukončil roku 2000. Již během studia spolupracoval se Státní operou v Bánské Bystrici, s Komorní operou v Bratislavě a Slovenskou televizí.
Účastnil se několika mistrovských kurzů u renomovaných umělců - Kerstin Meyer, Petera Mikuláše a Sergeje Kopčáka. Je držitelem třetí ceny mezinárodní pěvecké soutěže M.Sch.Trnavského v Trnavě.
V současné době hostuje jako sólista ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, Státní opeře Praha a Národním divadle v Praze. Marian Pavlovič se intenzivně věnuje i koncertní činnosti - pravidelně vystupuje s Musicou Bohemicou, orchestrem Capella Istropolitana a Brněnskou filharmonií. Spolupracuje s předními dirigenty, jakými jsou J.Latham Koenig, Sir Ch. Mackerras, E.zu Guttenberg, C.Richter, R.Beck. Jeho operní i koncertní vystoupení jej zavedla mimo jiné do Rakouska, Německa, Itálie, Španělska nebo Mexika.
Na svém repertoáru má např. operní role Tamina a Monostata (Kouzelná flétna), Dona Ottavia (Don Giovanni), Dona Ramira (La cenerentola), Nemorina (Nápoj lásky), Beppa (I Pagliacci), Alicna (Händel - Oronte), roli Druhého syna (Weill - Sedm smrtelných hříchů) a pro Národní divadlo v Praze nastudoval trojroli Mazala-Blankytného-Petříka (Výlety páně Broučkovy).
Role
Kouzelná flétna (Státní opera Praha) premiéra SEZONA 2002/2003 - Tamino
Kouzelná flétna premiéra SEZONA 2000/2001 - Tamino
Výlety páně Broučkovy premiéra SEZONA 2003/2004 - Mazal, Blankytný, Petřík
Fotogalerie
Kouzelná flétna - 13.02.2001 D.Burešová, Z. Harvánek, P. Aunická, L.Šmídová, M. Pavlovič
Foto: Hana Smejkalová