Dáša Zázvůrková
Životopis
Host opery Národního divadla.
Narodila se v Benešově v roce 1981, absolvovala pedagogické lyceum s hudebním zaměřením v Berouně. Navštěvovala soukromé hodiny zpěvu u profesora Jaroslava Horáčka a literárně-dramatický obor u paní Dany Hlaváčové. Nyní navštěvuje hodiny zpěvu u Vratislava Kadlece. Od září 2004 studuje na pražské HAMU obor nonverbální a komediální divadlo.
Tři roky zpívala ve sboru Hudebního divadla Karlín. Společně s kapelou Golden Swing pravidelně vystupuje v pražské Redutě, koncerty uvádí také v Divadle Semafor. Dále se představila na různých kulturních, společenských a charitativních akcích (Kapka naděje, Krtek). V Goja Music Hall vystupovala v muzikálu Bídníci, hraje v představení pánů Karla Šípa a Josefa Náhlovského Sanatorium, nyní Blázinec. Připravuje pohádku Zlatá nitka autorky Markéty Zinnerové. Ve spolupráci s DAMU účinkuje v představení Deburau, které je spojením pantomimy, činohry a zpěvu. Tato divadelní komedie vznikla na počest 50 let československé pantomimy. Od roku 2003 jako externí členka hraje a zpívá v představeních divadla Semafor Život je náhoda v obnošený vestě, I ty zpíváš si ty hity, Pokušení sv. Antonína, 80 svíček na ztraceným dortu, Sex a sex je 12 a Pension Rosamunda.
V současné době pracuje na svém prvním CD, které bude obsahovat nové písně soul-popového žánru. Více informací na www.dasazazvurkova.com
Aktualizace: říjen 2007
Role
Dobře placená procházka premiéra SEZONA 2006/2007 - Vanilka
Fotogalerie
Dobře placená procházka - 22.04.2007 Tomáš Trapl (Advokát), Dáša Zázvůrková (Vanilka)
Foto: Hana Smejkalová
Dobře placená procházka -22.04.2007, Petr Macháček(Listonoš ), Dáša Zázvůrková(Vanilka)
Foto: Hana Smejkalová