Oldřich Vlček - houslista
Životopis
Člen orchestru Národního divadla - první housle, koncertní mistr.
Základy hudebního vzdělání získal v rodných Strakonicích u prof. Bohumíra Kotmela, v Praze během studií na Akademii múzických umění jej formovali prof. Nora Grumlíková a prof. Josef Vlach (komorní hra). Cenné dirigentské zkušenosti mu předal někdejší šéfdirigent České filharmonie Václav Neumann. Své vzdělání si Vlček dále rozšiřoval studiem v italské Sieně.
Jako sólový hráč (kromě houslí ovládá také hru na violu a violu d’amore) spolupracoval s předními světovými umělci, jakými jsou José Cura, Josef Suk, se kterým mj. natočil Vivaldiho koncerty, dále Barbara Hendricks, Peter Schreier, Sir Charles Mackerras (CD s Händelovým Concerti Grossi a Mozartovými serenádami), Mstislav Rostropovič a další.
Hudební dráhu začal velmi záhy spojovat s funkcí koncertního mistra v Pražském komorním orchestru a zejména pak v orchestru Virtuosi di Praga, který v roce 1976 založil. Kromě zmíněných těles dirigoval četné tuzemské i zahraniční hudební ansámbly, jakými jsou Florence Sinfonietta, Milano Classica, Soul Symphony Orchestra, Toronto Philharmonia, Festivalový orchestr Pontes, Slovenská filharmonie, Philharmonia Czenstochowa a mnoho dalších.
Bohatá je také jeho diskografie, ať jako sólisty, tak jako dirigenta. K dalším jeho aktivitám patří každoroční organizace a účast na Mezinárodním hudebním festivalu Pontes – Mosty porozumění, který založil v roce 1995.
Aktualizace: listopad 2008
Inscenátor
Koncert z děl W. A. Mozarta (Virtuosi di Praga) premiéra SEZONA 1991/1992 - Dirigent
Concert de Mozart (Virtuosi di Praga) premiéra SEZONA 1992/1993 - Dirigent, Dirigent, Dirigent
Vánoce s Virtuosi di Praga premiéra SEZONA 1997/1998 - Dirigent, Dirigent
Spolupráce na inscenacích
Kammerkonzert Mozart und Prag (Virtuosi di Praga) premiéra SEZONA 1991/1992 - Koncertní mistr
Role
Koncert z děl W. A. Mozarta (Virtuosi di Praga) premiéra SEZONA 1991/1992 - Hra na housle
Labutí jezero premiéra SEZONA 1996/1997 - Sólo na housle
Mozart a jeho současníci premiéra SEZONA 2006/2007 - Housle
Fotogalerie
Oldřich Vlček - civilní fotografie (2005)
Foto: Fotoatelier Škoda