Jan Hudeček
Životopis
Člen Orchestru Národního divadla: fagoty – vedoucí skupiny.

Narozen roku 1990 v Českých Budějovicích, pochází z muzikantského prostředí. Tamější základní uměleckou školu Bohuslava Jeremiáše navštěvoval již od osmi let a ještě jako žák této školy vyhrál celou řadu národních i mezinárodních dětských soutěží pro dechové nástroje. V roce 2005 (ve svých patnácti letech) dosáhl velkého úspěchu na mezinárodní soutěži Concorso Internazionale per Giovani Musicisti "Citta di Barletta" v Itálii, kde se stal absolutním vítězem všech kategorií v soutěži dechových nástrojů (věk do 30 let). V roce 2008 získal 1. cenu a titul laureáta ve 42. ročníku národní rozhlasové soutěže Concertino Praga. Je rovněž laureátem stejného ročníku mezinárodní rozhlasové soutěže, na základě jejíhož výsledku následně nahrál pro Český rozhlas fagotový koncert J. N. Hummela.

V roce 2014 získal ze 111 účastníků z celého světa 1. cenu a titul laureáta mezinárodní interpretační soutěže Pražského jara. Zde rovněž obdržel cenu českého hudebního fondu za nejlepší provedení skladby soudobého českého autora, zkomponované pro tuto příležitost (Teml: Commedia pro fagot a klavír).

Koncertoval v Rakousku, Německu, Švýcarsku, Polsku, Itálii, Francii, Turecku, Španělsku, Japonsku a USA. Rád propaguje hudbu 20. století, zejména českých autorů. Od konce roku 2011 působí jako sólofagotista Orchestru Národního divadla v Praze a zároveň je 1. fagotistou orchestru Solistes Européens Luxembourg.

Aktualizace: 2015
Role
Žádný člověk premiéra SEZONA 2016/2017 - Fagot
Mozartovy narozeniny 2020 aneb U Mozartů jako doma premiéra SEZONA 2019/2020 - I. fagot
Opera před oponou premiéra SEZONA 2019/2020 - Fagot
Fotogalerie
Jan Hudeček - civilní fotografie (2020)
Foto: Daniel Havel