Ondřej Bauer
Životopis
Herec, narodil se v roce 1984 v Přílepích u Holešova. V roce 2004 maturoval na Konzervatoři v Brně. V letech 2004–2008 studoval na pražské DAMU katedru alternativního a loutkového divadla u Jana Borny a Ivana Rajmonta. V divadle Disk ztvárnil role Reinkeho (Spalovač mrtvol, režie: Jakub Vašíček) a Marnotratného syna (Marnotratný syn, režie: Jan Jirků). Během studia spolupracoval s Petrou Tejnorovou na inscenacích Titus Andronicus (DISK) a Osobní anamnéza (Roxy/NoD).
Od roku 2008 je stálým hostem divadla Minor. V současné době zde vystupuje v inscenacích Hon na Jednorožce (Luboš Jenorožec), Perníková chaloupka (Vypravěč & Kočička), Jak kohouti obarvili svět (Matěj), Ryba (Kamil), Zahrada (jeden ze tří).
V roce 2010 spolupracoval s Martinem Učíkem v experimentálním prostoru NoD na inscenaci Starý nácek (role Hitlera). V témže roce také spolupracoval s Petrou Tejnorovou na inscenaci IAS ON ME DE A v divadle Alfréd ve dvoře.
Od roku 2012 hostuje v plzeňském divadle Alfa v inscenaci Hamleteen (Guildenstern).
Od roku 2010 je členem divadla VOSTO5, kde ho můžete vidět v inscenacích Teatromat (Václav, Morís, Goran, David), Slzy ošlehaných mužů (Václav), Operace Levý hák (gen. Moravec), Stand’artní kabaret, Souboj titánků (Heffaistos), Pérák (K.H.Frank), Dechovka (novinář Lípa).
Účinkoval v několika seriálech (Neviditelní, Případy 1.oddělení, Četnické humoresky) a filmech (Rozkoš, 8 Hlav šílenství).
Mimo divadlo je také jedním z frontmanů hudební skupiny Kašpárek v rohlíku. Dále zpívá ve ska-core skupině Mimoritmus a v akusticky-punkové kapele Žilou. S divadlem VOSTO5 hraje a zpívá ve skupině Snaha popř. Tesla.V Národním divadle hostoval v inscenaciích: Experiment myší ráj, uváděné na Nové scéně, v inscenaci Dokonalé štěstí aneb 1789 (Národní divadlo) a nejnověji v inscenaci Plukovník Švec (Nová scéna).

Aktualizace: říjen 2018
Role
Dokonalé štěstí aneb 1789 premiéra SEZONA 2014/2015 - Hraje
Experiment myší ráj premiéra SEZONA 2015/2016 - Hrají
Plukovník Švec premiéra SEZONA 2018/2019 - Starosta