Eva Jiřikovská
Životopis
Česká scénografka a kostýmní výtvarnice. Vystudovala grafiku a výtvarnou výchovu na Masarykově univerzitě v Brně pod vedením ak. mal. Jana Vičara.
Od roku 2004 působí ve Slováckém divadle Uherské Hradiště, kde spolupracovala např. na inscenacích Cikáni, Kalibův zločin, (nominace na Cenu A. Radoka 2012, režie J. A. Pitínský), Válka s mloky (režie D. Gombár), Svatba (nominace na Cenu divadelní kritiky 2014, režie A. Petrželková), Bambiland, Medeia (režie J. Honzírek) Cybercomics, Modré květy, Mein Faust, Villon F. (nominace na Cenu A. Radoka 2007, režie J. Maceček), Lucerna (nominace na Cenu A. Radoka 2013) aj.
Mimo své domovské působiště hostovala např. v Národním divadle Brno (Perikola – nominace na Cenu A. Radoka, režie T. Studený; Lékárník – nominace na cenu A. Radoka 2010, režie T. Studený; Stanice: Tančírna – režie D. Gombár; Ideální manžel – režie J. Maceček, Pohádka o malém Mozartovi a velkém drakovi – režie J. Honzírek), v Divadle Na zábradlí (Báby, nominace na Cenu divadelní kritiky 2014, režie A. Petrželková), v Divadle J. K. Tyla v Plzni (La traviata – režie L. Keprtová), ve Státním divadle v Košicích (Ariadna na Naxu, režie L. Keprtová), v Národním divadle moravskoslezském Ostrava (Maria Stuarda, režie L. Keprtová), v Městském divadle Zlín (Oresteia – nominace na Cenu A. Radoka 2012, režie J. A. Pitínský; Žítkovské bohyně – režie D. Gombár; My Fair Lady – režie Z. Dušek), ve Švandově divadle (Merlin: Zrození, Merlin: Grál, Crash u potoka, Mlč Jobe, mlč, Eskalátor, Země lhostejnost – režie D. Gombár), V HaDivadle (Idioti – režie J. Honzírek), v Divadle Petra Bezruče (Lakomec – nominace na cenu A. Radoka 2008, režie Z. Dušek; Pěna dní – režie A. Petrželková), v Divadle Polárka (Golem – režie J. Honzírek; Zmatek nad zmatek – režie J. Maceček), v Divadle U stolu (Hrad smrti – režie J. Maceček), v Moravském divadle Olomouc (Mandragora), v Divadle Husa na provázku (Baletky), ve Slovenském komorním divadle Martin (Hamlet – režie D. Gombár), v bratislavském divadle Aréna (Das Ding – režie A. Lelková) aj.
Dlouhodobě spolupracuje se souborem Hradišťan (i jako tanečnice). Je autorkou výpravy k pořadu 3x je člověk (2010), výpravy ke kantátě skladatele Bohuslava Martinů (Kytice, 2007), k Písním a tancům lásky Carla Orffa a Svatbám Igora Stravinského (2011) – obojí bylo nastudováno pro Mezinárodní operní festival v Litomyšli.
Podílela se na dokumentech České televize (Mistr – režie: Petr Hajn, Vracaja sa dom od Betléma – režie: Petr Hajn) a na celovečerním filmu Klíček, jako architektka pak na natáčení pořadů Na forbíně s Tomášem Matonohou a Manéž Bolka Polívky.
Soustavně se věnuje vlastní volné tvorbě – např. samostatná výstava Grandmother´s Coffee-Set ve Slováckém divadle, kolektivní výstava v rámci 250. narození W. A. Mozarta v Mozarthausu ve Vídni nebo účast na malířském sympoziu v Hodoníně, kolektivní výstavy v Městském divadle Brno, v Litoměřicích aj.

Aktualizace: únor 2017
Inscenátor
Boris Godunov premiéra SEZONA 2014/2015 - Kostýmy
Mlynářova opička premiéra SEZONA 2016/2017 - Kostýmy
Tři sestry premiéra SEZONA 2016/2017 - Kostýmy
Sternenhoch premiéra SEZONA 2017/2018 - Kostýmy