Inga Kalna
Životopis
Narodila se v Rize, kde absolvovala Lotyšskou akademii hudby (zpěv a hudební věda) a přijala první angažmá v Lotyšské národní opeře. Ve studiích pokračovala na londýnské Královské akademii hudby. Dvakrát získala Lotyšskou divadelní cenu a pětkrát Velkou Hudební cenu Lotyšska. V Británii obdržela Goldbergovu operní cenu a Bruce Millar Memorial Trust Award. V letech 2001–2007 byla sólistkou Hamburské státní opery, kde dále pravidelně hostuje.
Další umělecké závazky ji zavedly do Nizozemské opery v Amsterdamu, Vlámské opery v Antverpách, opery ve finském Tampere, do Opéra de Lausanne, Théâtre du Capitole v Toulouse, Velkého divadla v Moskvě, Teatro del Liceu v Barceloně, do medridského Teatro Real, Berlínské státní opery a na Salcburský festival. Jako Alcina debutovala v Opéra national de Paris (prosinec 2007) a v milánské La Scale (březen 2009).
V jejím obsáhlém repertoáru figurují Donna Anna (Mozart: Don Giovanni), Desdemona (Verdi: Otello), Elektra (Mozart: Idomeneo), Violetta (Verdi: La traviata), Donna Fiorilla (Rossini: Turek v Itálii), Donizettiho Maria Stuarda, Händelova Alcina a Agrippina či Lucio Cinna (Mozart: Lucio Silla). Její nahrávky zahrnují Händelův Rinaldo (Harmonia Mundi/René Jacobs), Vivaldiho Motezuma (DGG/Archiv/Alan Curtis), Hindemithův Mathis der Maler (Oehms Classics/ Simone Young) a Händelův Serse (Deutsche Grammophon/Maxim Emelyanychev).

Aktualizace: květen 2018
Role
La clemenza di Tito premiéra SEZONA 2017/2018 - Vitellia
Fotogalerie
La clemenza di Tito - 10.05.2018 (Šťáva, Böhmová, Kalna, Desandre, Minkowski, Bré, Todenes)
Foto: Hana Smejkalová