La clemenza di Tito (Koncertní provedení)
Stavovské divadlo, od 10.05.2018 do 11.05.2018 (2x)
Popis
Nejvýznamnější mozartovský dirigent současnosti Marc Minkowski uvede koncertní verzi Mozartovy opery La clemenza di Tito, a to jako součást mozartovského triptychu ve Stavovském divadle: Don Giovanni s Plácidem Domingem (27. 10. 2017), nová inscenace Figarovy svatby (premiéra 1. 2. 2018) a La clemenza di Tito s Markem Minkowským (10. a 11. 5. 2018).
Umělecký ředitel salcburského festivalu Mozartwoche (2013–2017) a ředitel Opéra National de Bordeaux (od září 2016) Marc Minkowski proslul jako přední reprezentant historicky poučené interpretace barokní hudby a zakladatel slavného souboru Les Musiciens du Louvre (1982). Vedle barokní a klasické hudby se ale vydává až do 20. století a spolupracuje s významnými evropskými i americkými orchestry včetně Berlínských a Vídeňských filharmoniků, drážďanské Staatskapelle nebo Losangeleské filharmonie.

Nastudováno v italském originále podle kritické edice Neue Mozart Ausgabe. Nakladatelská práva k provozování díla zastupuje Bärenreiter Praha.

Koncertní provedení opery La clemenza di Tito se koná pod záštitou Jeho Excelence pana Rolanda Galharagua, velvyslance Francie v České republice.

Děkujeme za laskavou pomoc Francouzskému institutu. Děkujeme nadačnímu fondu Bohemian Heritage Fund, Mecenášskému klubu Národního divadla a Českým aeroliniím za finanční podporu tohoto projektu.
Koncertní provedení. Sbor a orchestr Národního divadla.
Textové a hudební úpravy
Inscenátoři
Dirigent : Marc Minkowski
Sbormistr : Martin Buchta
Role
Annio : Lea Desandre
Publio : Jan Šťáva
Vitellia : Inga Kalna
Kladívkový klavír (cembalo) : Luca Oberti
Spolupracovali
Koncertní mistr : Alexej Rosík
Režijní spolupráce : Romain Gilbert
Světelný design : Ivo Dankovič
Fotogalerie
La clemenza di Tito - 10.05.2018 (Šťáva, Böhmová, Kalna, Desandre, Minkowski, Bré, Todenes)
Foto: Hana Smejkalová
La clemenza di Tito - 10.05.2018, Markéta Böhmová, Lea Desandre, Bror Magnus Todenes, Marc Minkowski
Foto: Hana Smejkalová