Ring beze slov (Koncert)
Smetanova síň Obecního domu, Praha, od 30.05.2007 do 28.06.2007 (2x)
Předloha
Popis
VSTUPENKY NA KONCERT 30.5.2007 VE 20.00 HODIN LZE ZAKOUPIT V PRODEJNÍM MÍSTĚ FESTIVALU PRAŽSKÉ JARO 2007 A V RÁMCI PRODEJNÍ SÍTĚ TICKETPRO - více informací na www.festival.cz

VSTUPENKY NA KONCERT 28.6.2007 V 19.00 HODIN LZE ZAKOUPIT V PRODEJNÍM MÍSTĚ FESTIVALU SMETANOVA LITOMYŠL a dalších informačních centrech - více informací na www.smetanovalitomysl.cz

Po obrovském úspěchu historicky prvního kompletního uvedení Prstenu Nibelungova Richarda Wagnera v Národním divadle v roce 2005 chce opera Národního divadla divákům tento zážitek alespoň částečně zopakovat neobvyklým způsobem, a to koncertem s názvem Ring beze slov. Tímto koncertem zároveň pokračuje ve výjimečné spolupráci s dirigentem Johnem Fiore, který s orchestrem Národního divadla Wagnerovu tetralogii nastudoval a stal se zde hlavním hostujícím dirigentem. V sezoně 2005/2006 dirigoval mimořádný koncert orchestru Národního divadla ve Velkém sále na Žofíně a v této sezoně s orchestrem nastuduje Pucciniho operu Děvče ze Západu a již zmíněný Ring beze slov.
Tzv. Ring beze slov byl v dějinách světových koncertních a operních scén uveden již několikrát, existuje také řada nahrávek, a jedná se o úpravu Wagnerovy tetralogie pouze na orchestrální pasáže. Vytvoření tohoto samostatného díla se mj. zhostil dirigent Lorin Maazel, avšak orchestr Národního divadla zahraje ve světové premiéře vlastní úpravu dirigenta Johna Fiore.
Koncert bude uveden ve Smetanově síni Obecního domu v Praze v rámci programu Meznárodního hudebního festivalu Pražské jaro 2007 (30.5.2007) a následně zopakován na Mezinárodním operním festivalu Smetanova Litomyšl (28.6.2007).
Orchestrální suita z Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův (Das Rheingold, Die Walküre, Siegfried, Götterdämmerung). Světová premiéra. Koncert je součástí programu Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro 2007.
Textové a hudební úpravy
Inscenátoři
Dirigent : John Fiore
Spolupracovali
Hudební montáž : John Fiore