Otello (Jihočeské divadlo České Budějovice) (Opera)
Stavovské divadlo, od 03.03.2011 do 03.03.2011 (1x)
Popis
Hostování opery Jihočeského divadla České Budějovice v rámci 10. ročníku Festivalu hudebního divadla Opera 2011.

Hudební drama velké lásky a nenávistné vášně na Shakespearův námět. V Otellovi se Giuseppe Verdimu podařilo zobrazit nejjemnější záchvěvy lidské duše. Je Otello žárlivý nebo jen důvěřivý, je Desdemona opravdu nevinná a má Jago oprávněné důvody ke své pomstě?

V efektní, výtvarně sugestivní inscenaci Martina Glasera se v titulní roli představí WeiLong Tao. Čínský tenorista se dostal do národního finále soutěže pro pěvecké talenty pořádané Metropolitní operou, vyhrál nespočet dalších pěveckých soutěží po celém světě a zpíval v mnoha renomovaných operních domech světa včetně milánské La Scaly. V roce 2008 získal Cenu Thálie za titulní roli v ústecké inscenaci Hoffmannových povídek (které také budou k vidění na 10. ročníku Festivalu hudebního divadla Opera 2011.)

Jihočeské divadlo je profesionální čtyřsouborové divadlo (činohra, opera, balet, loutkohra) se sídlem v Českých Budějovicích. Hraje ve své historické budově na nábřeží Malše, v divadelním sále Domu kultury Metropol i v prostoru Malého divadla v Hradební ulici. V letních měsících pravidelně účinkuje před otáčivým hledištěm v zámeckém parku v Českém Krumlově.
www.jihoceskedivadlo.cz

Premiéra 6. 11. 2009 v Jihočeském divadle (na scéně Domu kultury Metropol).
Uvedeno v italském originále s českými titulky.

www.festival-opera.cz

Sbor a orchestr opery Jihočeského divadla.
Textové a hudební úpravy
Autor libreta : Arrigo Boito
Inscenátoři
Dirigent : Martin Peschík
Kostýmy : Samiha Maleh
Režie : Martin Glaser
Sbormistr : Josef Sychra
Role