Děti zpívají Praze a Mnichovu (Koncert)
Stavovské divadlo, od 12.06.2017 do 12.06.2017 (1x)
Předloha
Brundibár - Hans Krása
Děti zpívají Praze a Mnichovu -
Messa di Gloria - Giacomo Puccini
Popis
Už jste slyšeli, jak to zní, když zpívá najednou 120 dětí? Pokud ne, nenechte si ujít mimořádnou příležitost, kdy na jevišti Stavovského divadla spojí síly mladí zpěváci z Dětské opery Praha a Dětského sboru Bavorské státní opery v Mnichově a vytvoří tak svým počtem i pěveckou kvalitou dosud nevídaný dětský umělecký ansámbl. Národní divadlo se s radostí ujalo role hostitele a pořadatele společného projektu renomovaného dětského souboru pod vedením Jiřiny Markové-Krystlíkové a dětské pěvecké sekce prestižní evropské operní scény.
V podání českých a německých dětí zazní opera Brundibár, kterou napsal v roce 1938 česko-německý skladatel Hans Krása na libreto Adolfa Hoffmeistera a kterou později nastudovaly a mnohokrát provedly děti vězněné za nacistické okupace v terezínském židovském ghettu. V druhé polovině koncertu se k oběma sborům připojí ještě šedesátičlenný Mládežnický orchestr Bavorského státního orchestru ATTACCA a všechna tři hudební tělesa za řízení šéfdirigenta Allana Bergia provedou náročné a celosvětově oblíbené vokálně-instrumentální dílo Giacoma Pucciniho Messa di Gloria.
Koncert se koná pod záštitou předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky a předsedy vlády Svobodného státu Bavorsko Horsta Seehofera a za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti, Bavorské státní kanceláře a Rotary Clubu Prag Bohemia.
Společný česko-německý koncert dětských operních sborů