Koncert vítězů pražského semifinále Mozartovy pěvecké soutěže (Koncert)
Smetanovo divadlo, od 19.06.1990 do 19.06.1990 (1x)
Předloha
Popis
Vokální skladby W. A. Mozarta: Ivana Czaková, ČSFR (Krönungsmesse K 317- Agnus Dei), Viktoria Luchianez, SSSR (Messe c moll K 427 - Et incarnatus est), Artur Stefanowicz, Polsko (Apollo et Hyacinthus K 38 - Iam pastor Apollo), Valeria Stenkina, SSSR (Lied K 308 - Dans un bois solitaire), Paula Hoffman, Švédsko (Lied K 520 - Als Luise), Klaus Häger, SRN (Arie K 433- Männer suchen stets zu naschen), Nobuko Takahashi, Japonsko (Lied K 524 - Am Chloe), Cynthia Lawrence, USA (Lied K 476 - Das Veilchen), Eva Mei, Itálie (Arie K 579 - Un moto di gioia).
Árie z oper W. A. Mozarta: Valeria Stenkina, SSSR (Recitativ a árie Hraběnky z 3. dějství opery Figarova svatba), Paula Hoffman, Švédsko (Árie Cherubína z 2. dějství opery Figarova svatba), Ivana Czaková, ČSFR (Árie Hraběnky z 2. dějství opery Figarova svatba), Klaus Häger, SRN (Recitativ a árie Hraběte z 3. dějství opery Figarova svatba), Eva Mei, Itálie (Árie Konstance z 1. dějství opery Únos ze serailu), Viktoria Luchianez, SSSR (Árie Královny noci z 1. dějství opery Kouzelná flétna), Artur Stefanowicz, Polsko (Recitativ a árie Farnace z 2. dějství opery Mitridate), Nobuko Takahashi, Japonsko (Árie Despiny z 2. dějství opery Cosi fan tutte), Cynthia Lawrence, USA (Árie Fiordiligi z 1. dějství opery Cosi fan tutte).
Evropa vítá mladé zpěváky z celého světa. Koncert z vokálních skladeb a árií z oper W. A. Mozarta. Hraje orchestr Smetanova divadla.
Textové a hudební úpravy
Inscenátoři
Spolupracovali
Výtvarná spolupráce : Vladimír Nývlt