LUNAtic (Ostatní)
Kateřinská zahrada, Praha, od 13.10.2022 do 16.10.2022 (4x)
Popis
Každý rok se z ulic Prahy stane jedna velká galerie současného digitálního umění, v níž mohou návštěvníci zažít místa, která dobře znají, oživená videomappingem, digitálními a audiovizuálními instalacemi mezinárodních umělců. V roce 2022 se odehraje podesáté, kdy nám tento nevšední zážitek nabídne Signal Festival, a to 13.–16. října.
Laterna magika navázala s festivalem spolupráci. V koncepci režisérky Miřenky Čechové a vizuálního umělce Erika Bartoše připravila Laterna magika divadelně-taneční performanci LUNAtic, která se odehraje v Kateřinské zahradě na Karlově náměstí. Duševní svět umělce je zahradou temných i prosvětlených zákoutí, útočištěm imaginace, klidným spočinutím i bující změtí fantaskních obrazců. Hranice mezi všední realitou a vzrušujícím iracionálnem je stejně tenká jako hranice mezi „prorokem“ a „šílencem“.
Autoři inscenace se inspirovali v poezii francouzské básnířky Joyce Mansourové a české surrealistické básnířky Jany (Honzy) Krejcarové. Vyzývají diváky k prozkoumání vnitřního světa umělkyně, v jejímž díle se zračí čirá genialita, stejně jako nekonečná temnota.

Délka instalace 8 minut, hraje se každých 20 minut v časovém rozmezí 19–24 hodin. Celkem se tak každý den odehrálo 15 repríz.

Představení se hrají za podpory technických složek Nové scény Národního divadla.
Divadelně-taneční instalace je součástí programu Signal Festival 2022.
Textové a hudební úpravy
Inscenátoři
Choreografie : Miřenka Čechová
Spolupracovali
Multimediální design : Erik Bartoš
Produkce : Sandra Malisová
Vedoucí světelné, zvukové a projekční techniky : Pavel Moc
Vedoucí jevištního provozu : Jan Veselý