|
Online Archiv
Sezony
Žánry
Umělci a spolupracovníci
Tituly
Archivní dokumenty
Koriolánova tragédie (Berliner Ensemble)
(Činohra)
Dne 28.05.1965 v 19:30
Tylovo divadlo
Předloha
Bertolt Brecht
Pohostinské vystoupení Berliner Ensemble. Podle Williama Shakespeara.
Textové a hudební úpravy
Hudba:
Paul Dessau
Inscenátoři
Dirigent:
Paul Dessau
Režie:
Manfred Wekwerth
,
Joachim Tenschert
Výprava:
Karl von Appen
Role
Kaius Marcius, později Koriolán:
Eckehard Schall
(Host)
Volumnia:
Manja Behrens
(Host)
Virgilia:
Renata Richter
(Host)
Mladý Marcius:
Bernd Maron
(Host)
Valeria:
Barbara Berg
(Host)
Menenius Agrippa:
Wolf Kaiser
(Host)
Kominius:
Bruno Carstens
(Host)
Titus Lartius:
Siegfried Weiss
(Host)
Římský šlechtic, zároveň setník:
Karl-Maria Steffens
(Host)
Římský šlechtic:
Manfred Wagner
(Host)
Junius Brutus:
Günter Naumann
(Host)
Sicinius Velutus:
Martin Flörchinger
(Host)
Tullus Aufidius:
Hilmar Thate
(Host)
Spurius:
Willi Schwabe
(Host)
Kalvus:
Stefan Lisewski
(Host)
Volskský senátor:
Werner Dissel
(Host)
Piger:
Horst Wünsch
(Host)
Volskský občan:
Hans-Georg Voigt
(Host)
Vestitor:
Dieter Knaup
(Host)
Laetus:
Hermann Hiesgen
(Host)
Hortulanus:
Wolfram Handel
(Host)
Sutor:
Gerhard Möbius
(Host)
Restio:
Rudolf Seiss
(Host)
Faber:
Johannes Conrad
(Host)
Koktor:
Herbert Manz
(Host)
Rarus:
Harald Popig
(Host)
Brennus:
Erich Haussmann
(Host)
Nauta:
Günter Ott
(Host)
Pulcher:
Christian Weisbrod
(Host)
Flavus:
Ernst-Georg Schwill
(Host)
Fidenas:
Werner Riemann
(Host)
Varro:
Kurt Gawallek
(Host)
Rufus:
Peter Sodann
(Host)
Menas:
Klaus Tilsner
(Host)
Tercius, dítě:
Klaus Buss
(Host)
1. římský radní sluha:
Peter Kalisch
(Host)
2. římský radní sluha:
Erhard Köster
(Host)
Římští vojáci:
Wolfram Handel
(Host)
,
Dieter Knaup
(Host)
,
Erhard Köster
(Host)
,
Johannes Conrad
(Host)
,
Peter Sodann
(Host)
,
Ernst-Georg Schwill
(Host)
,
Herbert Manz
(Host)
,
K. H. Göldner
(Host)
,
R. Leiding
(Host)
,
K. Müller
(Host)
,
F. Schenk
(Host)
,
G. Schweiger
(Host)
,
P. Tepper
(Host)
,
M. Thal
(Host)
,
G. Weissbach
(Host)
Volskští vojáci:
Horst Wünsch
(Host)
,
Manfred Wagner
(Host)
,
Günther Arndt
(Host)
,
Klaus Tilsner
(Host)
,
Jörg Trentow
(Host)
,
Günter Voigt
(Host)
,
Christian Weisbrod
(Host)
,
Peter Beske
(Host)
,
Harald Popig
(Host)
,
P. Buske
(Host)
,
P. Salm
(Host)
,
Werner Riemann
(Host)
,
E. Burger
(Host)
,
A. Heins
(Host)
,
K. Schwalm
(Host)
,
A. Stillmark
(Host)
Spolupracovali
Asistent režie:
Isot Kilian
,
Guy de Chambure
,
Matthias Langhoff
Choreografická spolupráce :
Ruth Berghaus
Inspicient:
Lothar Runkel
Korepetitor:
Renate Alig
Nápověda:
Ilse Hirrschoff
Seznam představení