Premiéry dle žánrů

SEZONA 1888/1889

Opera
Karl Goldmark - Královna ze Sáby (Národní divadlo od 31.08.1888 do 28.07.1891)
Louis Joseph Ferdinand Hérold - Zampa (Národní divadlo od 13.09.1888 do 24.10.1888)
Michail Ivanovič Glinka - Život za caře (Národní divadlo od 21.09.1888 do 19.11.1888)
Gioacchino Rossini - Vilém Tell (Národní divadlo od 08.10.1888 do 05.09.1898)
Jacques Offenbach - Hoffmannovy povídky (Národní divadlo od 18.10.1888 do 21.01.1890)
Giacomo Meyerbeer - Prorok (Národní divadlo od 08.11.1888 do 07.03.1889)
Petr Iljič Čajkovskij - Eugenij Oněgin (Národní divadlo od 06.12.1888 do 30.10.1900)
Adolphe Charles Adam - Postillon z Lonjumeau (Národní divadlo od 12.12.1888 do 15.12.1888)
Georges Bizet - Lovci perel (Národní divadlo od 17.01.1889 do 08.02.1889)
Antonín Dvořák - Jakobín (Národní divadlo od 12.02.1889 do 29.05.1894)
Friedrich von Flotow - Marta (Národní divadlo od 20.02.1889 do 13.03.1889)
Charles Gounod - Faust a Markéta (Národní divadlo od 09.03.1889 do 06.09.1891)
Victorin de Joncieres - Jan Lotarinský (Národní divadlo od 17.03.1889 do 27.03.1889)
Bedřich Smetana - Hubička (Národní divadlo od 29.03.1889 do 02.09.1889)
Heinrich August Marschner - Jan Heiling (Národní divadlo od 28.04.1889 do 23.05.1889)
Wilhelm Kienzl - Urvasi (Národní divadlo od 22.05.1889 do 27.05.1889)
Antonín Dvořák - Šelma sedlák (Národní divadlo od 27.06.1889 do 27.06.1889)
Ignaz Brüll - Zlatý křížek (Národní divadlo od 12.07.1889 do 25.04.1891)
Činohra
Eugene Labiche, Marc Michel - Zastávka ve druhém poschodí (Národní divadlo od 02.08.1888 do 23.08.1888)
Julius Rosen - Jací jsou ti naši muži (Národní divadlo od 08.08.1888 do 19.08.1888)
Edmond Gondinet - Gavaut, Minard a spol. (Národní divadlo od 28.08.1888 do 08.09.1888)
Adolphe Belot, Alphonse Daudet - Fromont ml. a Risler st. (Národní divadlo od 07.09.1888 do 23.10.1888)
Georges Ohnet - Kníže Panin (Národní divadlo od 15.09.1888 do 07.12.1888)
František Věnceslav Jeřábek - Veselohra (Národní divadlo od 25.09.1888 do 06.11.1888)
František Adolf Šubert - Praktikus (Národní divadlo od 01.10.1888 do 28.10.1888)
Alexandr Nikolajevič Ostrovskij - Divoška (Národní divadlo od 13.10.1888 do 13.12.1888)
Carl Oscar Wijkander - Madeleina Bungová (Národní divadlo od 25.10.1888 do 11.11.1888)
Ladislav Stroupežnický - Václav Hrobčický z Hrobčic (Národní divadlo od 03.11.1888 do 03.12.1888)
Ota Pinkas - Fotografie (Národní divadlo od 09.11.1888 do 17.03.1890)
Edouard Pailleron - Myška (Národní divadlo od 21.11.1888 do 31.05.1892)
Gustav von Moser - Bibliotekář (Národní divadlo od 29.11.1888 do 13.01.1891)
William Shakespeare - Jindřich IV. (Národní divadlo od 16.12.1888 do 02.01.1889)
William Shakespeare - Sen v noci Svatojanské (Národní divadlo od 21.12.1888 do 01.02.1889)
Karel Ladislav Kukla - Svatební noc (Národní divadlo od 22.12.1888 do 23.12.1895)
Sofokles - Antigona (Národní divadlo od 09.01.1889 do 06.01.1890)
José Echegaray - Světec či blázen (Národní divadlo od 19.01.1889 do 09.02.1889)
František Ferdinand Šamberk - Ravuggiollo, loupežník Apeninský (Národní divadlo od 28.01.1889 do 30.05.1889)
Alexandre Dumas ml., François Victor Armand Dartois - Aféra Clémenceauova (Národní divadlo od 14.02.1889 do 21.02.1889)
Franz von Schönthan - Cornelius Voss (Národní divadlo od 05.03.1889 do 02.04.1889)
Julius Zeyer - Sulamit (Národní divadlo od 11.03.1889 do 16.03.1889)
Gergely Csiky - Proletáři (Národní divadlo od 19.03.1889 do 28.04.1889)
Jaroslav Vrchlický - Bratři (Národní divadlo od 22.04.1889 do 18.05.1889)
Viktor Alexandrovič Krylov - Medvěd námluvčím (Národní divadlo od 26.04.1889 do 08.03.1901)
Henrik Ibsen - Nora (Národní divadlo od 03.05.1889 do 03.01.1890)
Eugene Labiche, Marc Michel - Následky prvního manželství (Národní divadlo od 10.05.1889 do 02.06.1889)
Ernest Blum, Raoul Toché - Nervosní ženy (Národní divadlo od 21.05.1889 do 23.06.1889)
Adolphe Philippe d'Ennery, Jules Verne - Cesta kolem světa v 80 dnech (Národní divadlo od 07.06.1889 do 01.09.1895)
Emanuel Bozděch - Baron Goertz (Národní divadlo od 25.06.1889 do 11.12.1889)
Franz von Schönthan - Zlatý pavouk (Národní divadlo od 04.07.1889 do 14.07.1889)
Balet
Peter Ludwig Hertel - Fantaska (Národní divadlo od 25.08.1888 do 19.03.1890)
Karel Kovařovic - Pohádka o nalezeném štěstí (Národní divadlo od 06.04.1889 do 30.05.1889)
Živý obraz
František Kolár - Živý obraz /na počest sedmdesátých narozenin Františka Ladislava Riegra/ (Národní divadlo od 09.12.1888 do 09.12.1888)
Ostatní
Jacques Offenbach - Orfeus v podsvětí (Národní divadlo od 01.08.1888 do 18.06.1890)
Franz von Suppé - Boccaccio (Národní divadlo od 06.09.1888 do 23.09.1888)
Eliška Krásnohorská - Proslov Zrušení roboty (Národní divadlo od 27.09.1888 do 27.09.1888)
Johann Strauss ml. - Netopýr (Národní divadlo od 20.11.1888 do 26.12.1888)
Petr Iljič Čajkovskij - Velký koncert Petra Iljiče Čajkovského (Národní divadlo od 30.11.1888 do 30.11.1888)
Antonín Dvořák - Předehra k opeře Dimitrij (Národní divadlo od 09.12.1888 do 09.12.1888)
Augustin Eugen Mužík - Proslov - na počest sedmdesátých narozenin F. L. Riegra (Národní divadlo od 09.12.1888 do 09.12.1888)
Charles Lecocq - Giroflé-Girofla (Národní divadlo od 14.05.1889 do 02.07.1889)
Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Jaroslav Vrchlický, Josef Richard Rozkošný, Karel Bendl, Zdeněk Fibich - Večer ve prospěch obcí povodněmi postižených (Národní divadlo od 01.06.1889 do 01.06.1889)