Premiéry dle žánrů

SEZONA 1903/1904

Opera
Georges Bizet - Džamile (Národní divadlo od 03.10.1903 do 30.10.1903)
François - Adrien Boieldieu - Bílá paní (Národní divadlo od 07.10.1903 do 08.05.1907)
Zdeněk Fibich - Šárka (Národní divadlo od 15.10.1903 do 14.10.1904)
Gaetano Donizetti - Nápoj lásky (Národní divadlo od 17.10.1903 do 21.10.1903)
Petr Iljič Čajkovskij - Eugenij Oněgin (Národní divadlo od 04.11.1903 do 28.04.1920)
Giacomo Puccini - Tosca (Národní divadlo od 21.11.1903 do 11.07.1905)
Engelbert Humperdinck - Perníková chaloupka (Národní divadlo od 05.12.1903 do 27.11.1905)
Richard Wagner - Tannhäuser a zápas pěvců na Wartburce (Národní divadlo od 25.12.1903 do 23.03.1911)
Vincenzo Bellini - Norma (Národní divadlo od 13.01.1904 do 08.06.1904)
Antonín Dvořák - Armida (Národní divadlo od 25.03.1904 do 08.09.1904)
Bedřich Smetana - Čertova stěna (Národní divadlo od 12.05.1904 do 21.06.1916)
Wolfgang Amadeus Mozart - Kouzelná flétna (Národní divadlo od 14.06.1904 do 08.01.1905)
Josef Bohuslav Foerster - Eva (Národní divadlo od 27.06.1904 do 01.12.1904)
Ambroise Thomas - Mignon (Národní divadlo od 12.07.1904 do 28.04.1907)
Činohra
Josef Jekler - Konec (Národní divadlo od 21.08.1903 do 21.08.1903)
Robert Saudek - Dětské svědomí (Národní divadlo od 21.08.1903 do 31.08.1903)
Lothar Suchý - Nezabiješ (Národní divadlo od 21.08.1903 do 31.08.1903)
Maurice Soulié, Pierre Veber - Strážní andělé (Národní divadlo od 25.08.1903 do 14.10.1903)
Ferenc Csepreghy, Jules Verne - Carův kurýr (Národní divadlo od 06.09.1903 do 03.04.1904)
Ludwig Fulda - Blíženka (Národní divadlo od 17.09.1903 do 29.05.1904)
František Adolf Šubert - Drama čtyř chudých stěn (Národní divadlo od 01.10.1903 do 16.10.1903)
Maurice Donnay - Milenci (Národní divadlo od 10.10.1903 do 07.03.1906)
Jaroslav Vrchlický - Knížata (Národní divadlo od 29.10.1903 do 15.05.1904)
Růžena Svobodová - V říši tulipánků (Národní divadlo od 12.11.1903 do 23.11.1903)
Václav Kliment Klicpera - Ptáčník (Národní divadlo od 18.11.1903 do 28.11.1903)
Simeon Karel Macháček - Ženichové (Národní divadlo od 18.11.1903 do 28.11.1903)
Josef Kajetán Tyl - Tvrdohlavá žena (Národní divadlo od 19.11.1903 do 19.08.1906)
Josef Jiří Kolár - Pražský žid (Národní divadlo od 25.11.1903 do 15.05.1905)
Emanuel Bozděch - Jenerál bez vojska (Národní divadlo od 30.11.1903 do 08.09.1904)
František Věnceslav Jeřábek - Syn člověka (Národní divadlo od 05.12.1903 do 16.01.1904)
Jaroslav Kvapil - Oblaka (Národní divadlo od 10.12.1903 do 17.02.1904)
Josef Štolba - Závěť (Národní divadlo od 14.12.1903 do 04.01.1904)
Adolphe Philippe d'Ennery, Jules Verne, R. Schelcher - Děti kapitána Granta (Národní divadlo od 20.12.1903 do 28.01.1905)
Henrik Ibsen - Divoká kachna (Národní divadlo od 14.01.1904 do 02.05.1913)
Viktor Alexandrovič Krylov - Medvěd námluvčím (Národní divadlo od 21.01.1904 do 13.03.1907)
Francis de Croisset, Fred Grésac - Můstek (Národní divadlo od 30.01.1904 do 24.04.1904)
Lucjan Rydel - Navždy (Národní divadlo od 06.02.1904 do 24.11.1904)
Josef Štolba - Vodní družstvo (Národní divadlo od 27.02.1904 do 17.06.1906)
Moliere - Tartuffe (Národní divadlo od 04.03.1904 do 11.05.1904)
Max Maurey - Doporučení (Národní divadlo od 24.03.1904 do 28.04.1904)
Jaroslav Mayer - Johanna Radimská (Národní divadlo od 22.04.1904 do 22.04.1904)
Edmond Rostand - Cyrano de Bergerac (Národní divadlo od 03.05.1904 do 27.03.1912)
Johannes Marer - Stará historie (Národní divadlo od 11.05.1904 do 23.11.1907)
Karel Mašek - Dceruška hostinského (Národní divadlo od 13.05.1904 do 24.06.1909)
Théodore Barriere - Oheň v dívčím ústavě (Národní divadlo od 13.05.1904 do 27.05.1904)
Tristan Bernard - Médocké vinice (Národní divadlo od 14.05.1904 do 05.09.1904)
Josef Šmaha - Dcera (Národní divadlo od 25.05.1904 do 31.05.1904)
Imre Madách - Tragedie člověka (Národní divadlo od 10.06.1904 do 28.09.1905)
Karel Želenský - Tažní ptáci (Národní divadlo od 22.06.1904 do 05.09.1908)
Balet
Jindřich Kaan z Albestů - Olim (Národní divadlo od 14.04.1904 do 22.03.1905)
Živý obraz
Karel Štapfer - Živý obraz /na počest hostí všeslovanského sjezdu jednot hasičských/ (Národní divadlo od 15.08.1903 do 15.08.1903)
Ostatní
Karel O. Hubálek - Proslov - na počest hostí všeslovanského sjezdu jednot hasičských (Národní divadlo od 15.08.1903 do 15.08.1903)
Arthur Seymour Sullivan - Mikado (Národní divadlo od 20.09.1903 do 25.09.1903)
Jacques Offenbach - Orfeus v podsvětí (Národní divadlo od 10.02.1904 do 22.05.1904)
Antonín Dvořák - Requiem (Národní divadlo od 19.05.1904 do 19.05.1904)
Antonín Dvořák - Koncert ze skladeb Antonína Dvořáka (Národní divadlo od 01.06.1904 do 01.06.1904)
Opereta
Robert Planquette - Zvonky cornevillské (Národní divadlo od 22.06.1904 do 21.08.1904)