Premiéry dle žánrů

SEZONA 1907/1908

Opera
Karl Goldmark - Domácí cvrček (Národní divadlo od 21.08.1907 do 10.12.1907)
Giacomo Meyerbeer - Afričanka (Národní divadlo od 07.09.1907 do 03.02.1908)
Xavier Leroux - Královna Fiammetta (Národní divadlo od 13.10.1907 do 04.11.1907)
Richard Wagner - Bludný Holanďan (Národní divadlo od 17.12.1907 do 19.10.1918)
Karl Goldmark - Sábská královna (Národní divadlo od 19.01.1908 do 16.11.1910)
Daniel François Esprit Auber - Němá z Portici (Národní divadlo od 15.03.1908 do 30.04.1908)
Otto Nicolai - Veselé ženy Windsorské (Národní divadlo od 14.04.1908 do 06.10.1909)
Heinrich August Marschner - Hans Heiling (Národní divadlo od 05.05.1908 do 29.05.1908)
Carl Maria von Weber - Oberon (Národní divadlo od 17.06.1908 do 21.10.1908)
Činohra
Edouard Pailleron - Myška (Národní divadlo od 13.08.1907 do 11.09.1907)
John Millington Synge - Ve stínu doliny (Národní divadlo od 17.08.1907 do 22.08.1907)
Georges Armand de Caillavet, Robert de Flers - Miquetta a její máti (Národní divadlo od 31.08.1907 do 13.10.1907)
Jaroslav Vrchlický - Trilogie o Simsonovi (Národní divadlo od 16.09.1907 do 04.10.1907)
Henry Léon Gustave Bernstein - Zloděj (Národní divadlo od 25.09.1907 do 19.02.1908)
Viktor Dyk - Posel (Národní divadlo od 01.10.1907 do 07.10.1907)
Matěj Anastazia Šimáček - Poslední scéna (Národní divadlo od 22.10.1907 do 20.11.1907)
George Bernard Shaw - Živnost paní Warrenové (Národní divadlo od 29.10.1907 do 22.01.1915)
Gerhart Hauptmann - Hanička (Národní divadlo od 02.11.1907 do 02.11.1908)
Aischylos - Oresteia (Národní divadlo od 29.11.1907 do 27.04.1908)
William Shakespeare - Sen noci svatojanské (Národní divadlo od 22.12.1907 do 29.03.1908)
Abigail Hedvika Horáková - Páni (Národní divadlo od 09.01.1908 do 15.03.1908)
Karel Horký - Vodopád Giessbach (Národní divadlo od 16.01.1908 do 02.05.1908)
Jaroslav Vrchlický - V sudě Diogenově (Národní divadlo od 16.01.1908 do 02.04.1908)
Stanislaw Przybyszewski - Pro štěstí (Národní divadlo od 31.01.1908 do 02.04.1908)
Josef Kajetán Tyl - Strakonický dudák (Národní divadlo od 04.02.1908 do 31.03.1908)
Alexej Feofilaktovič Pisemskij - Hořký osud (Národní divadlo od 11.02.1908 do 28.03.1908)
Gustav Frederik Esmann - Otec a syn (Národní divadlo od 20.02.1908 do 04.01.1909)
Alois Jirásek - Samota (Národní divadlo od 01.03.1908 do 29.04.1908)
Karel Jonáš - Skvrna (Národní divadlo od 09.03.1908 do 25.05.1908)
Jaroslav Mayer - Má jest pomsta (Národní divadlo od 20.03.1908 do 04.04.1908)
Alois Mrštík, Vilém Mrštík - Maryša (Národní divadlo od 15.04.1908 do 27.06.1921)
M. Kurt - Všichni tři (Národní divadlo od 29.04.1908 do 02.06.1910)
Emil Tréval - Válka bohů (Národní divadlo od 07.05.1908 do 11.06.1908)
James Matthew Barrie - Velebníček (Národní divadlo od 28.05.1908 do 28.06.1908)
Ludwig Fulda - Janek (Národní divadlo od 10.06.1908 do 18.02.1909)
Balet
Oskar Nedbal - Z pohádky do pohádky (Národní divadlo od 25.01.1908 do 29.06.1912)
Ostatní
Jaroslav Vrchlický - Proslov - na počest 60-tiletého trvání plesu Národní beseda (Národní divadlo od 21.01.1908 do 21.01.1908)
Bohdan Kaminský - Proslov - na paměť stých narozenin J. K. Tyla (Národní divadlo od 04.02.1908 do 04.02.1908)
Jan Máchal - Proslov - o Josefu Kajetánu Tylovi (Národní divadlo od 08.02.1908 do 08.02.1908)
Josef Bohuslav Foerster, Vítězslav Novák, Zdeněk Fibich - Koncert (Národní divadlo od 05.04.1908 do 05.04.1908)
Antonín Macek - Proslov - pro dělnictvo strany sociálně-demokratické (Národní divadlo od 30.04.1908 do 30.04.1908)