Premiéry dle žánrů

SEZONA 1910/1911

Opera
Carl Maria von Weber - Čarostřelec (Národní divadlo od 08.09.1910 do 30.10.1912)
Ermanno Wolf-Ferrari - Zuzančino tajemství (Národní divadlo od 13.09.1910 do 27.02.1919)
Antonín Dvořák - Tvrdé palice (Národní divadlo od 25.09.1910 do 12.03.1912)
Giacomo Puccini - Tosca (Národní divadlo od 08.10.1910 do 07.07.1917)
Karel Kovařovic - Psohlavci (Národní divadlo od 28.10.1910 do 13.06.1936)
Modest Petrovič Musorgskij - Boris Godunov (Národní divadlo od 25.11.1910 do 18.02.1912)
Zdeněk Fibich - Šárka (Národní divadlo od 15.12.1910 do 27.04.1914)
Otakar Ostrčil - Poupě (Národní divadlo od 25.01.1911 do 06.05.1911)
Daniel François Esprit Auber - Černé domino (Národní divadlo od 11.02.1911 do 15.01.1913)
Richard Strauss - Růžový kavalír (Národní divadlo od 04.03.1911 do 20.02.1913)
František Picka - Malíř Rainer (Národní divadlo od 28.04.1911 do 20.04.1912)
Giacomo Meyerbeer - Afričanka (Národní divadlo od 25.05.1911 do 16.01.1916)
Charles Gounod - Lékař z donucení (Národní divadlo od 22.06.1911 do 10.08.1911)
Činohra
George Paston - Šaty dělají ženskou (Národní divadlo od 12.08.1910 do 25.08.1910)
Georg Sarauw, Julius Magnussen - Mrtvý velikán (Národní divadlo od 29.08.1910 do 12.11.1910)
Moliere - Tartuffe (Národní divadlo od 19.09.1910 do 09.09.1911)
Tristan Bernard - Co si malíř naporoučí (Národní divadlo od 19.09.1910 do 04.10.1910)
Jiří Mahen - Janošík (Národní divadlo od 30.09.1910 do 28.09.1911)
Henri Bataille - Stín milenčin (Národní divadlo od 20.10.1910 do 03.11.1910)
František Xaver Svoboda - Rozklad (Národní divadlo od 24.10.1910 do 21.01.1911)
Alois Jirásek - Vojnarka (Národní divadlo od 08.11.1910 do 04.03.1911)
William Somerset Maugham - Penelopa (Národní divadlo od 09.12.1910 do 19.12.1910)
Hermann Bahr - Děti (Národní divadlo od 23.12.1910 do 03.05.1911)
Božena Viková-Kunětická - Representantka domu (Národní divadlo od 06.01.1911 do 02.04.1911)
Henrik Ibsen - Hedda Gablerova (Národní divadlo od 13.01.1911 do 26.10.1912)
Arnošt Dvořák - Král Václav IV. (Národní divadlo od 02.02.1911 do 26.06.1912)
Viktor Dyk - Poražení (Národní divadlo od 09.02.1911 do 14.02.1911)
Victor Margueritte - Z čista jasna (Národní divadlo od 09.02.1911 do 14.02.1911)
Arthur Schnitzler - Kontesa Mici (Národní divadlo od 09.02.1911 do 14.02.1911)
Karel Matěj Čapek-Chod - Begův samokres (Národní divadlo od 06.03.1911 do 29.03.1911)
Lothar Suchý - David (Národní divadlo od 22.03.1911 do 19.04.1911)
Charles Maurice Hennequin, Paul Bilhaud - Ze všech nejhodnější (Národní divadlo od 31.03.1911 do 06.06.1911)
William Shakespeare - Richard III. (Národní divadlo od 23.04.1911 do 25.11.1911)
Karl Schönherr - Domov a víra (Národní divadlo od 12.05.1911 do 20.08.1911)
Edmond Konrád - Žluté růže (Národní divadlo od 29.05.1911 do 03.06.1911)
Alexandre Bisson, Antoine Mars - Překvapení z rozvodu (Národní divadlo od 08.06.1911 do 28.08.1911)
Ivo Vojnović - Dubrovnická trilogie (Národní divadlo od 17.06.1911 do 13.11.1911)
Moliere - Lakomec (Národní divadlo od 27.06.1911 do 01.06.1913)
Moliere - Preciosky (Národní divadlo od 27.06.1911 do 23.05.1912)
Alois Jirásek - Jan Žižka (Národní divadlo od 06.07.1911 do 28.09.1915)
Balet
Ernö Dohnányi - Závoj Pierotčin (Národní divadlo od 27.08.1910 do 26.10.1910)
Joseph Bayer - Královna loutek (Národní divadlo od 12.10.1910 do 08.01.1913)
Erich Wolfgang Korngold - Sněhulák (Národní divadlo od 29.12.1910 do 07.07.1911)
Ostatní
Neuveden - Proslov - pro dělnictvo sociálně demokratické (Národní divadlo od 30.04.1911 do 30.04.1911)
Bedřich Smetana - Má vlast (Národní divadlo od 07.05.1911 do 07.05.1911)
Neuveden, Antonín Dvořák, Bedřich Smetana - Koncert ze staročeských písní a úryvků z oper (Národní divadlo od 28.06.1911 do 05.07.1911)